Skwierzynianka Aleksandra Waroch wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w Sumo!

Dariusz Brożek
W 2016 r. zajęła m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Gorzowie Wlkp., została wicemistrzynią Polski na Mistrzostwach Polski w Krotoszynie, a na Mistrzostwach Europy wywalczyła srebrny krążek. Dariusz Brożek
Z ostatnich Mistrzostw Europy w Sumo A. Waroch przywiozła aż dwa medale. Złoty wywalczyła indywidualnie w kategorii wagowej plus 65 kg, brązowy zaś drużynowo walcząc w barwach kadry Polski kadetów.

- Wygrałam wszystkie walki. Ostatnią stoczyłam z Rosjanką. Była bardzo agresywna. Dwukrotnie uderzyła mnie w twarz. Nie dałam jej szans - opowiada.

W mistrzostwach wystartowało blisko 250 dzieci, młodzików, kadetów i juniorów z 11 krajów. Nasi młodzi sportowcy zmierzyli się m.in. zawodnikami ze znanych klubów w Rosji, Estonii, Węgier, Niemiec.

Zawodniczka ma 16 lat. Mieszka w Skwierzynie, gdzie uczy się w Zespole Szkół Technicznych. Od pięciu lat trenuje sumo w Uczniowskim Klubie Sportowym Korona w Kaławie pod Międzyrzeczem, jej szkoleniowcem jest Krzysztof Idzikowski. Ma na koncie sporo sportowych sukcesów.

Więcej o młodej mistrzyni przeczytacie w aktualnym wydaniu tygodnika „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?