Ścieżka rowerowa i chodnik w Przyprostyni. Przyprostynia fajna wieś, ale czy bezpieczna? [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Marteriał o trwającej blisko rok budowie chodnika w Przyprostyni, absurdach, powstał po rozmowach z mieszkańcami wioski, którzy są bezradni i nie mają wpływu na roboty. Przecągające się w czasie prace i dziwne decyzje o budowie zatoczek dla pojazdów oraz zlikwidowaniu odcinka ścieżki rowerowej przy bardzo ruchliwej trasie Zbąszyn - Wolsztyn. Dzisiaj nie było tam ani jednego pracownika. Ścieżka rowerowa i chodnik w Przyprostyni. Przyprostynia fajna wieś, ale czy bezpieczna?

Ścieżka rowerowa i chodnik w Przyprostyni. Przyprostynia fajna wieś, ale czy bezpieczna?

Mieszkańcy Przyprostyni są bardzo niezadowoleni z przeciagających się prac przy budowie chodnika. Tak samo mieszkańcy ulicy Powstańców Wlkp. (od zakrętu ul. Polna do Przyprostyni) pytają, kiedy koło ich posesji wreszcie będzie porządny chodnik. Jest to bardzo ruchliwa droga powiatowa. Nasze miasto i wioska, zależy im na estetycznym wygladzie. Inny przyprostynianim pyta - Jak można zlikwidować ścieżkę rowerową, tworząc taką lapicę dla rowerzystow? Komu ma slużyc? Szpital nie ma pacjetow czy co?. Dotyczy to zabrania części ścieżki rowerowej i budowy niewielkich zatoczek dla samochodów. - Dla kogo i w jakim celu? Chodnik i ścieżka rowerowa mają być dla pieszych a nie miejscem parkingowym.

Wkrótce rozpoczęce roku szkolnego, a z tym wiążą się dojazdy dzieci rowerami do szkoły z kierunku Perzyn i częśći Przyprostyni.

Obcinek, który powinien być bezpieczny, będzie dla nich zagrożeniem

Uczniowie będą zmuszeni jechać jezdnią, aby po kilkunastu metrach ponowie wbrew przepisom wjechać na dziurawy chodnik o szerokości mniejszej niż 2 metry. Na takim chodniku ruch rowerowy jest niedopuszczalny, pomimo, że ustawiony jest tam znak "Ścieżka rowerowa".

Gdzie bezpieczeństwo?

Są to opnie jednej strony zainteresowanych. Kiedy otrzymany konkretne odpowiedzi na nurtujące pytania - poinformujemy.

Polub nas na FB


Lody, które się nie topią? Japońscy naukowcy przetestowali swój produkt

źródło: STORYFUL/x-news.pl.

Wideo

Dodaj ogłoszenie