REGO Zbąszyń. Po dłuższej przerwie wróciły cykliczne zajęcia ZCK. W każdy poniedziałek warsztaty taneczne z Aleksandrą Chwałkowską

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Obecnie zajęcia dziecięcego zespołu tanecznego "Rego" odbywają się w domu katolickim. Chętnych dziewczynek nie brakuje.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Chwałkowska
Obecnie zajęcia dziecięcego zespołu tanecznego "Rego" odbywają się w domu katolickim. Chętnych dziewczynek nie brakuje. Zajęcia prowadzi Aleksandra Chwałkowska Aleksandra Chwałkowska
Udostępnij:
REGO Zbąszyń. Po dłuższej przerwie wróciły cykliczne zajęcia ZCK. W każdy poniedziałek warsztaty taneczne z Aleksandrą Chwałkowską.

REGO Zbąszyń. Po dłuższej przerwie wróciły cykliczne zajęcia ZCK. W każdy poniedziałek warsztaty taneczne z Aleksandrą Chwałkowską.

Z początkiem października Zbąszyńskie Centrum Kultury, wznowiło cykliczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W związku z tym, że ZCK jest obecnie w remoncie, zajęcia do zakończenia prac remontowych odbywać się będą w domu katolickim.

W każdy poniedziałek w godz. 16-18 z instruktorką Aleksandrą Chwałkowską spotykają się małe tancerki z zespołu REGO. Zajęcia są bezpłatne. Jednak kiedy nastąpi potrzeba kupna szycia lub zakupu nowych strojów na występy, będzie potrzebne wsparcie rodziców.

- Próby zespołu rozpoczynają się powolną rozgrzewką (streaching ciała), czyli rozciąganiem się - polepsza to świadomość własnego ciała, a także jakość i precyzję wykonywanych ruchów, następnie odbywa się tzw. ,,szybka rozgrzewka” charakteryzująca się szybszym tempem wykonywanych ruchów i zwinnością oraz ulepszeniem kondycji dziecka. Następuje też krótka przerwa na drobną przekąskę i wodę, ale także na chwile odpoczynku w gronie koleżanek. Po przerwie dzieci przystępują do nauki układu tanecznego – informuje instruktorka.

Czy może przyjść na zajęcia dziecko 4 letnie?
- Może przyjść zobaczyć, jednak z doświadczenia wiem, że lepiej jest poczekać rok, aby dziecko było świadome i czerpało większą radość z tańca – usłyszeliśmy.

Układy taneczne (jeżeli sytuacja związana z COVID-19 pozwoli będą prezentowane podczas różnych imprez organizowanych na terenie gminy.

W tym miejscu warto wspomnieć, że dziecięcy zespół taneczny REGO, przy ZCK działa od września 1992 roku. Przez 29 lat zmieniały się dzieci, ubywało chłopców, zmieniał się wiek i skład zespołu. Tańce, układy taneczne,
utwory, do których tańczono. Cechą charakterystyczną grupy były i są tańce o tematyce marynistycznej, oparte na szantach tradycyjnych, muzyce kaszubskiej i irlandzkiej oraz piosenkach żeglarskich. Zespół Bierze udział w konkursach tanecznych czy festiwalach.

Kontakt tel. 888597885. Można też napisać na FB w wiadomości prywatniej do zespołu, lub do Aleksandra Chwałkowska.

Obecnie zajęcia dziecięcego zespołu tanecznego "Rego" odbywają się w domu katolickim. Chętnych dziewczynek nie brakuje.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Chwałkowska

REGO Zbąszyń. Po dłuższej przerwie wróciły cykliczne zajęcia...

Dziecięcemu zespołowi tanecznemu "Rego" stuknęło 25 lat [Zdj...

Dom Katolicki - Plac Rybaki, Zbąszyń. Jak dojechać? Mapa


Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Dodaj ogłoszenie