Realizowali Międzynarodowy Projekt „Piękna Nasza Polska Cała”. Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu
W roku szkolnym 2018/2019 klasy I-III wraz z wychowawcami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu przystąpiły do Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” trwającego od września do grudnia.

W roku szkolnym 2018/2019 klasy I-III wraz z wychowawcami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu przystąpiły do Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” trwającego od września do grudnia. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zrealizowaliśmy wiele działań kształtujących postawy patriotyczne. Poznaliśmy historię państwa polskiego i symboli narodowych, tradycje i zwyczaje ludowe z naszego regionu, uczyliśmy się tańców i piosenek ludowych , także piosenek patriotycznych.

W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zrealizowaliśmy 13 zadań:
Zadanie 1 Cała społeczność uczniowska i pracownicy ZSP w Zbąszyniu odśpiewała 4 zwrotki hymnu 09 listopada 2018 r. o godz.11:11. ( nagranie hymnu na grupie).
Zadanie 3 Uczniowie wzięli udział w przygotowanym apelu z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zadanie 4 Od października uczniowie przygotowali się do „Przeglądu Piosenki Patriotycznej”, który odbył się 08 listopada 2018 r. Każda klasa wykonała przygotowaną przez siebie piosenkę patriotyczną (np. Serce w plecaku, Pierwsza kadrowa, Pierwsza brygada , Rozkwitały pąki białych róż, Rozszumiały się wierzby itp.)
Zadanie 5 Dzieci nauczyły się tańców ludowych pt.„Nie chcę cię”, „Dupniok”, które zatańczyły przy akompaniamencie Kapeli Koźlarskiej.
Zadanie 6 Klasa I c nauczyła się wierszy patriotycznych pt. „Kropka” oraz „Ziemia rodzinna” Władysława Bełzy.
Zadanie 7 Zorganizowany został kącik „Piękna Nasza Polska Cała”- o tematyce regionalnej i patriotycznej.
Zadanie 8 Uczniowie wykonali prace plastyczne „ Strój ludowy naszego regionu”.Korzystały z różnych materiałów( kolorowy papier,skrawki tkanin, kredki). Powstały stroje Regionu Kozła.
Zadanie11 Przygotowana została prezentacja multimedialna o Zbąszyniu ( na stronie grupy).
Zadanie12 Dzieci wysłały widokówkę do Pani Ludmiły Fabiszewskiej.
Zadanie13 Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Napisz kartkę Bohaterom” i wysłali je Powstańcom.
Zadanie 14 Przeprowadzony został konkurs plastyczny. Wyłonieni laureaci otrzymali drobne upominki. Prace można było obejrzeć na wystawie szkolnej.
Zadanie 16 Wszystkie klasy posadziły na terenie szkoły swoje drzewko, jako symbol życia i wolności.
Zadanie18 „Szlakiem historii”- spacer ulicami Zbąszynia w poszukiwaniu miejsc zabytków kultury regionalnej i dorobku historycznego.

W ramach projektu zrealizowaliśmy dodatkowe zadania:
– spotkanie z Kapelą Koźlarską ( nauka piosenki o Regionie Kozła, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego,zapoznanie z instrumentem ludowym- kozłem weselnym
– przygotowanie wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci o Regionie Kozła ( stroje i instrumenty ludowe, zespoły regionalne, zabytki, herb miasta Zbąszynia itp.
– uszycie 15 metrowej flagi Polski przez rodziców i wykorzystanie jej podczas obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
– przygotowanie dekoracji patriotycznych na wystawy sklepowe i przekazanie ich właścicielom sklepów do udekorowania wystaw na święto obchodu 100 rocznicy

Koordynatorem działań w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zbąszyniu była Mirosława Bordych. Do pomocy w realizacji zadań włączyły się Danuta Rząd i Olga Chmielewska.

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie