Przegląd tygodnia w Zbąszyniu, najważniejsze wydarzenia od 5.09 do 11.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zbąszynia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zbąszynia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Zbąszynia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.09 a 11.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Festyn w ramach narodowego programu szczepień w Szarkach. Zbierano też na leczenie Mai”?

Przegląd tygodnia Zbąszyń od 5.09 do 11.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Festyn w ramach narodowego programu szczepień w Szarkach. Zbierano też na leczenie Mai

W sobotę, 11 września w Szarkach odbył się piknik w ramach narodowego programu szczepień. Podczas wydarzenia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Kwestowano także dla małej Mai ze Zbąszynia, która choruje na SMA.

📢 Mini Grodziska Dycha po Covidzie. Dzieci i młodzież pobiegły ulicami miasta

Społeczność Grodziska Wielkopolskiego tłumnie zgromadziła się na Starym Rynku by wspólnie dopingować młodych biegaczy, którzy postanowili wziąć udział w wydarzeniu sportowym „Mini Grodziska Dycha po Covidzie”. Młodzi biegacze nie odpuszczali nawet na moment, a ich sportowe zacięcie malowało się na twarzach. Trzeba przyznać, że paliwem napędowym do dalszych zmagań były okrzyki dopingu tłumnie zgromadzonych kibiców.

📢 Ratownicy z Grodziska i Nowego Tomyśla na proteście w Warszawie

Grupa około 25 ratowników medycznych z Grodziska i Nowego Tomyśla pojechała do Warszawy na protest. Domagają się godziwej zapłaty za swoją pracę. W rozmowach z nami niejednokrotnie też podkreślali, że są przepracowani.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.09-11.09.2021 Zbąszyń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zbąszyniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chlastawa gmina Zbąszynek. Mała wysepka. Małe jeziorko. Zwierzęta na wyspie - 10.09.2021 [Zdjęcia]

Chlastawa gmina Zbąszynek. Mała wysepka. Małe jeziorko. Zwierzęta na wyspie - 10.09.2021. Jeziorko Koźlarskie w Chlastawie (gmina Zbąszynek), położone jest w pobliżu zakładów IKEA Industry. Miejsce to, jest dobrze znane nie tylko mieszkańcom Zbąszynia, czy Zbąszynka, ale również okolicznych miejscowości z pogranicza wielkopolsko-lubuskiego. To doskonałe miejsce na wypad za miasto. Dzisiaj spotkaliśmy tam, uczniów z ZSP w Chrośnicy. Codziennie wyspę odwiedza Rafał Wieczorek, przywożąc mieszkającyn tam zwierzętom, pożywienie.

📢 Czy są grzyby w lasach? Na grzyby wybrali się nasi czytelnicy. Zobacz ich zbiory! [Zdjęcia]

Czy są grzyby w lasach? Na grzyby wybrali się nasi czytelnicy. Zobacz ich zbiory! Grzyby - skarby naszych lasów. W wielu krajach grzybów się nie zbiera, ponieważ uznawane są za potencjalnie niebezpieczne. U nas kiedy tylko grzyby pojawią się lasach, łapiemy za koszyki i czym prędzej udajemy się na długie wypady za miasto. Grzyby suszymy, gotujemy, zachowujemy ich smak w słoikach - na zimę...

📢 Wojnowice. BMW uderzyło w busa z młodymi piłkarzami. Kierowca osobówki uciekł [ZDJĘCIA]

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w piątkowe popołudnie 10 września w Wojnowicach, w gminie Opalenica, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki BMW oraz Mercedesa przewożącego młodych adeptów szkółki piłkarskiej.

📢 Jeziorko Koźlarskie Chlastawa. Za miastem. Łabędź niemy - 10.09.2021 [Zdjęcia]

Jeziorko Koźlarskie Chlastawa. Za miastem. Łabędź niemy - 10.09.2021 r.

📢 LGR Obra-Warta. Ryby dla szpitali. Akcja „Błękitne Krwiodawstwo”

LGR Obra-Warta. Ryby dla szpitali. Akcja „Błękitne Krwiodawstwo”

📢 W Wielkopolsce dwanaście szkół przeszło w tryb nauki zdalnej z powodu zakażenia koronawirusem. Zwiększa się tempo zakażeń uczniów

W jedenastu szkołach i jednym przedszkolu w Wielkopolsce potwierdzono zakażenia wirusem COVID-19. Dwa dni wcześniej, we wtorek, 7 września potwierdzonych było pięć przypadków zakażeń w wielkopolskich placówkach edukacyjnych. Wówczas sprawa dotyczyła dwóch szkół z Poznania, dwóch w powiecie śremskim i jednej w powiecie międzychodzkim. Po zaledwie dwóch dniach liczba zakażonych szkół zwiększyła się prawie dwukrotnie.

📢 Nowy Dwór - Hubertówka. Bieg charytatywny "Pozytywnie Zabiegani dla Mai" oraz Piknik Rodzinny. ZAPROSZENIE i REGULAMIN

ZAPROSZENIE. Daria Józefowska i Kinga Kiełczewska oraz współorganizatorzy, zapraszają chcących wspomóc Maję Tomczak w jej leczeniu w niedzielę 19 września 2021 do Nowego Dworu - Hubertówka, na bieg charytatywny "Pozytywnie Zabiegani dla Mai" oraz Piknik Rodzinny. Aby uczestniczyć w wydarzeniu, należy zapoznać się z poniższym regulaminem biegu. W programie biegi dla dzieci, marsz rodzinny, bieg główny, marsz NW. W zależności od wybranego biegu, obowiązuje wpłata darowizny na rzecz Mai. Na wszystkich będą czekały dodatkowe atrakcje. Mile widziani również darczyńcy.

📢 Festyn Rodzinny w ramach narodowego programu szczepień - Szczepimy się z KGW Chrośnica i Nowy Dwór. ZAPROSZENIE

Festyn Rodzinny w ramach narodowego programu szczepień - Szczepimy się z KGW Chrośnica i Nowy Dwór. Zaproszenie. KGW w Chrośnicy, zaprasza w niedzielę 19 września 2021 r. na festyn rodzinny „Szczepimy się z KGW”. Natomiast Nowy Dwór w sobotę 25 września. Na festynach oprócz dobrej zabawy, będzie okazja do zaszczepienie się jednodawkową szczepionką Jonson&Jonson przeciwko COVID-19

📢 POWIDZ: Niewyobrażalna tragedia: nie żyje 35-letnia matka. Osierociła troje dzieci, w tym jedno chore na zespół Retta. Potrzebna pomoc

Dziś każdy w Powidzu i jego regionie, każdy kto choć trochę otarł się o tę historią, zadaje sobie pytanie, jak to jest możliwe i czy to stało się naprawdę. Setki serc rozpadło się na kawałki i setki umysłów nie potrafi zrozumieć. Nie żyje 35-letnia matka trójki dzieci. Kasia Kapczyńska odeszła nagle i niespodziewanie.

📢 Jerzy Pochylski Zbąszyń - odznaczony przez Ministra Zdrowia - "Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Jerzy Pochylski Zbąszyń - odznaczony przez Ministra Zdrowia - "Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Zobacz w naszej galerii, inne odznaczenia Jerzego Pochylskiego.

📢 Oto nasze Morze Martwe. Podwodne pejzaże kwaśnych jezior po kopalni Babina w Łęknicy! To tylko 2,5 godz. od Zbąszynia

Oto nasze Morze Martwe. Podwodne pejzaże kwaśnych jezior po kopalni Babina w Łęknicy! To tylko 2,5 godz. od Zbąszynia. To idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną. Ze Zbąszynia to 2,5 godziny drogi. W kwaśnych, kolorowych jeziorach po kopalni Babina w geoparku Łuk Mużakowa (woj. lubuskie) nie ma ryb, ani innych zwierząt wodnych - stąd porównanie do Morza Martwego. Wytworzył się za to swoisty ekosystem z martwymi i żywymi roślinami. Pod wodą są łąki, lasy, a także pozostałości kopalnianych sprzętów, które w nowej scenerii wyglądają pięknie i tajemniczo. Te cuda sfotografował i sfilmował żarsko-żagański płetwonurek Krzysztof Jersak, w ramach projektu Afryka.

📢 Gmina Kuślin. Nocny pożar garażu w Wąsowie. W akcji 5 zastępów strażaków [ZDJĘCIA]

We wtorek 7 września w nocy, kilka minut przed godziną 3 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Wąsowo, na posesji przy trasie powiatowej Wąsowo - Nowy Tomyśl. Na miejsce skierowano po jednym zastępie z Wąsowa, Kuślina i Nowego Tomyśla.

📢 Nieziemskie miejsca, w których istnienie ciężko uwierzyć. Gdzie są? Wyglądają niczym z innej planety

Są takie miejsca na Ziemi, które wyglądają niczym z innej planety. Różowe jeziora, jaskinie lodowe czy strumienie lawy spływające wprost do oceanu - wszystko to scenerie, które można zobaczyć na własne oczy. Gdzie się znajdują? Niekiedy w najbardziej odległych zakątkach świata, czasem zaś na wyciągnięcie ręki. Przejdź do galerii, aby zobaczyć najbardziej niezwykłe miejsca na naszej planecie. To prawdziwe cuda natury!

📢 Biblioteka Publiczna Zbąszyń. „Biblioteka zmysłów” - cykl spotkań dla najmłodszych i rodziców

Biblioteka Publiczna Zbąszyń. „Biblioteka zmysłów” - cykl spotkań dla najmłodszych i rodziców. Biblioteka po raz kolejny uczestniczy w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” promującej czytelnictwo wśród dzieci przedszkolnych. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał projekt „Biblioteka zmysłów”

📢 Zbąszyń. Warzywa i owoce z własnej działki. Swój ogród pokazała NaM, Aleksandra Nowak [Zdjęcia]

Zbąszyń. Warzywa i owoce z własnej działki. Swój ogród pokazała NaM, Aleksandra Nowak. Bliskość ogrodu od miejsca zamieszkania, pozwala jej na kilkugodzinne codzienne obcowanie wśród zieleni. Jest zwolenniczką pracy i wypoczynku na łonie natury.

📢 Dramat nad Jeziorem Rudzienko. Wyłowiono ciało mężczyzny

Ciało mężczyzny w niedzielę, 5 września wyłowiono z Jeziora Rudzienko w miejscowości Rudno. Jak wyjaśnia oficer prasowy wolsztyńskiej policji Wojciech Adamczyk, pomimo niezwłocznie podjętej reanimacji, lekarz stwierdził zgon. Policjanci ustalą teraz okoliczności zdarzenia.

📢 Linie: "Potupaje"- czyli impreza taneczna połączona ze wspaniałą akcją wsparcia Mai ze Zbąszynia!

W sobotę, 4 września 2021r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Linie zorganizowali „Potupaje”. Cała impreza była połączona z akcją wsparcia dla małej Mai ze Zbąszynia chorej na SMA.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie