Pożar stodoły w Wielki Piątek. Ogień zaprószyły dzieci [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Nie wiadomo, co kierowało trójką chłopców, którzy w Wielki Piątek zaprószyli ogień w Nowej Wsi Zbąskiej.

W wyniku dużego pożaru drewniana stodoła wypełniona słomą spłonęła doszczętnie. Ponadto ogień zajął też pobliski las. Zgłoszenie o zdarzeniu dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego KP PSP w Nowym Tomyślu odebrał 2 kwietnia przed godziną 18. Wynikało z niego, że płonie stodoła oraz las w Nowej Wsi Zbąskiej.

Na miejsce natychmiast skierowano zastępy ze Zbąszynia, Nowego Tomyśla, Przyprostyni, Nądni, Nowej Wsi Zbąskiej oraz Babimostu i Podmokle Wielkie - z województwa lubuskiego.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, okrążeniu pożaru podając 5 prądów wody w natarciu oraz 2 prądów wody w obronie zagrożonego lasu. Dalsze działania polegały na zorganizowaniu dowożenia wody z utworzonego punktu czerpania wody nad jeziorem Błędno oraz wykorzystywano jeden hydrant w odległości 300 m od pożaru. Teren pożaru został oborany przez właściciela. Po zlokalizowaniu zagrożenia prowadzono kontrolowane wypalanie słomy, a w późniejszym etapie została ona rozgarnięta i dogaszona. Budynek stodoły przestał istnieć, spalił się całkowicie, pozostało jedynie blaszane poszycie dachu. Do rozgarniania balotów słomy wykorzystany był sprzęt ciężki - ładowarka teleskopowa, której operator działał w porozumieniu z właścicielem - wyjaśnił oficer prasowy KP PSP w Nowym Tomyślu kapitan Damian Żukrowski.

Początkowo przyczyna pożaru nie była znana. Policjanci jednak nie próżnowali. We wtorek, tuż po świętach oficer prasowy KPP w Nowym Tomyślu Mariusz Majewski wyjaśnił nam, że funkcjonariusze ze Zbąszynia ustalili 3 nieletnich sprawców zaprószenia ognia.

- Postępowanie będzie prowadzone w związku z demoralizacją, a nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny. Wstępnie wycenione przez właściciela straty, to około 25 000 zł. Chłopcy, którzy zaprószyli ogień byli w wieku 10 i 11 lat - usłyszeliśmy od policjanta.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Pożar stodoły w Wielki Piątek. Ogień zaprószyły dzieci [ZDJĘCIA] - Wolsztyn Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie