Powiat nowotomyski: Piłkarskie podsumowanie lig WZPN na naszym terenie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Huragan przegrał u siebie z Promieniem Opalenica
Huragan przegrał u siebie z Promieniem Opalenica Huragan Michorzewo
Reprezentacja relaksuje się w Opalenicy, a nasi ligowcy – amatorzy rywalizują w ostatnich kolejkach sezonu 2020/2021.

Za nami też sobotni finał Ligi Mistrzów, w którym faworyzowany Manchester City przegrał z Chelsea. Jeśli jednak kibice spodziewali się wielu akcji i sytuacji podbramkowych, to na pewno się rozczarowali. Mecz nie był porywający, bardziej taktyczny i niestety nieatrakcyjny dla fanów.

O wiele więcej emocji jest więc w ligach amatorskich na naszym terenie. Zapraszamy na podsumowanie piłkarskiego weekendu. Tradycyjnie już chyba zaczynamy od piątej ligi. Tym razem Płomień Przyprostynia przegrał w Krzywiniu 3:2 i obecnie zajmuje 7 miejsce z 40 punktami.

W lidze okręgowej zaskoczenie. Znajdujący się w drugiej części tabeli Sokół Kaszczor zremisował na własnym boisku z walczącą o awans Naszą Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 3:3. Tym samym mający mecz mniej grodziszczanie tracą do lidera z Konarzewa trzy punkty. Jesienią w meczu tych drużyn padł remis. Wszystko wskazuje, że o awansie – jeśli Dyskobolia wygra najbliższe spotkania i zrówna się punktami z rywalami – zadecyduje mecz bezpośredni, a ten odbędzie się w Grodzisku, w ostatniej kolejce.

Pozostałe wyniki: Niepruszewo – Konarzewo 1:4, Michorzewo – Opalenica 0:1, Strykowo – Wronczyn 3:0 walkower, Kamieniec – Stare Oborzyska 2:2, Komorniki – Duszniki 3:0, Kębłowo – Czacz 3:2.

Przechodzimy do A-klasy. Po wygranych derbach tempa nie zwalnia lider – Korona Bukowiec. Tym razem u siebie koroniarze wykonali 2:0 z Czantorią Gościeszyn. Nap Nowy Tomyśl pokonał 4:0 Karpika Kopanica, Obra Zbąszyń wygrała 4:1 ze Zniczem Obrą, Ogrol Sielinko przegrał u siebie Wicherem Strzyżewo 2:3, a Orzeł Rostarzewo pokonał 2:0 Sokół Wroniawy. Do końca zostały trzy kolejki planowane i jedna zaległa.

W szansę na awans do A-klasy uwierzyli piłkarze z Wąsowa. LZS pokonał 1:0 Spartę Brody i awansował na 4 miejsce w grupie III B-klasy. Na pięć kolejek przed końcem tracą 5 punktów do drugiego, dającego awans miejsca. Pozostałe wyniki: Podrzewie – Wróblewo II 4:1, Rudniki – Binino 1:1, Kąsinowo – Wartosław 3:4, Sękowo – Obrzycko 5:1, Słopanowo – Chrzypsko Wielkie 2:2.

Grupa V B-klasy: Boruja Kościelna – Nądnia 6:0, Bolewice – Nowy Tomyśl 1:2, Zębowo – Tuchorza 2:2, Łomnica – Chobienice 1:3, Łowyń – Jastrzębsko Stare 5:3, Jabłonna – Przyprostynia II 2:3.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Materiał oryginalny: Powiat nowotomyski: Piłkarskie podsumowanie lig WZPN na naszym terenie - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie