MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podszywają się pod wolontariuszy i zarabiają na krzywdzie innych. Do oszustwa miało dojść na terenie kilku powiatów w Wielkopolsce

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
We wtorek, 14 maja ukazała się informacja w mediach społecznościowych prowadzonych przez mamę chorego nastolatka, Fabiana Nogalskiego. Według relacji mamy, miało dojść do oszustwa polegającego na podszywaniu się pod wolontariuszy, zbierających pieniądze do puszki dla chłopaka.

Podszywają się pod wolontariuszy i zarabiają na krzywdzie innych. Do oszustwa miało dojść na terenie kilku powiatów w Wielkopolsce

Fabian Nogalski to 16-latek z Obornik, który walczy od urodzenia z genetyczną chorobą, zespołem Lescha-Nyhana. Choroba charakteryzuje się opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, wiotkością mięśni oraz dystonią, czyli mimowolnymi ruchami mięśni. Z uwagi na swój pogarszający się stan zdrowia, została otwarta zbiórka pieniędzy poprzez portal siepomaga.

Fabian poza grypą, która dała fatalne skutki uboczne, zachorował na zapalenie płuc, dlatego konieczne było wprowadzenie rurki tracheostomijnej. Synek potrzebuje jeszcze większej uwagi i ciągłego monitorowania. Niezbędny jest zakup pulsoksymetru, którego będziemy potrzebowali po powrocie ze szpitala. Muszę zaopatrzyć synka również w nowy wózek inwalidzki, bo stary nie spełnia już swoich funkcji i pokryć koszty turnusu rehabilitacyjnego. Kwoty są niewyobrażalne - czytamy na stronie zbiórki.

W chwili obecnej chłopak przebywa w szpitalu w Poznaniu, jest po zabiegu założenia cewnika centralnego typu Broviak. Wystarczająco trudną sytuację, skomplikowała wieść, o grupie podszywających się pod wolontariuszy osób, które na terenie Obornik oraz kilku ościennych powiatów, miały zbierać do puszki pieniądze, pod marketami.

Żeby przeprowadzić takie akcje należy zwrócić się do bezpośredniego do fundacji o zgodę i załatwić wszelkie formalności , a nikt takiej zbiórki nie zgłaszał. Ktoś zrobił to bez naszej wiedzy i pieniądze zgarnął do swojej kieszeni. Uczulam, jeśli zobaczycie kogoś, kto zbiera pieniądze do puszki z wizerunkiem mojego syna, proszę o bezpośredni kontakt ze mną lub z policją - poinformowała mama Fabiana w mediach społecznościowych.

Według informacji uzyskanej przez Kamilę Pietz, która jest w ciągłym kontakcie z mamą Fabiana, sprawa miała zostać zgłoszona na policję w Poznaniu, ponieważ tam obecnie przebywa mama z chłopcem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zbaszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto