Podsumowanie piłkarskich lig amatorskich na naszym terenie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Piłkarze Huraganu nie mogą odzyskać rytmu z ubiegłego sezonu - gdy walczyli o awans
Piłkarze Huraganu nie mogą odzyskać rytmu z ubiegłego sezonu - gdy walczyli o awans Huragan Michorzewo
Udostępnij:
Zapraszamy na podsumowanie tego, co działo się w pierwszy weekend listopada na boiskach lig amatorskich Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zaczynamy od grupy VII B-klasy. Tempa nie zwalnia lider grupy – LZS Wąsowo, który w niedzielę wybrał się do Rudnik na spotkanie z miejscowym Jastrzębiem. Spotkanie – sądzą po wyniku – było zacięte. Ostatecznie to Wąsowo udowodniło, że na fotelu lidera nie jest przypadkowo i wygrało 0:1. Obecnie przewaga nad drugim Huraganem Łomnica wynosi już 7 punktów, jednak Łomnica ma rozegrany jeden mecz mniej. Co do Huraganu, to tylko zremisował z Tęczą Tuchorza na własnym obiekcie 1:1. Wysoko wygrały rezerwy Płomienia Przyprostynia, które pokonały aż 3:7 ekipę TS i to na wyjeździe – w Nowym Tomyślu. Co jeszcze? Wygrana Ptaszkowa w Jabłonnie 0:2, wygrana Nądni w Jaromierzu 1:2 i porażka Jastrżębska Starego 0:3 u siebie z Gościeszynem.

W grupie III Sparta Brody przegrywa 1:3 ze Śmiłowem, Dąb Bolewice remisuje 2:2 z Huraganem Podrzewie, a Grom Zębowo przegrywa w Chrzypsku Wielkim aż 7:2.

Czas na grupę VI A – klasy, gdzie liderem jest grający rundę jesienną na wyjazdach Sokół Rakoniewice. Tym razem w niedzielę Sokół był lepszy od Obry wygrywając 1:3. Wygrał Kamieniec i to gładko bo 0:3 w Kopanicy, z kolei podziałem punktów zakończył się mecz Sielinka ze Zbąszyniem – padł remis 1:1. Ponadto: Rostarzewo – Strzyżewo 4:0, Wijewo – Mochy 2:1, Bucz -Siedlec 2:4, Chobienice – Wroniawy 2:0.

W klasie okręgowej drugi mecz z rzędu przegrał niedawny lider rozgrywek, a więc Korona Bukowiec. Tym razem lepsi okazali się piłkarze LZS Otorowo, którzy wygrali 1:2. W meczu Patri Buk z Promieniem Opalenica padł z kolei remis 1:1 i był to jedyny podział punktów w tej kolejce. Spójnia Strykowo przegrała z Sokołem Pniewy 0:3, Orzeł Granowo uległ 1:2 Sokołowi Kaszczor, a Kłos Gałowo po szalonym meczu przegrał z Komornikami 4:5. U siebie wygrało Niepruszewo, które pokonało Huraganu Michorzewo 2:1, a także Polonia Nowy Tomyśl, wygrywając 4:2 ze Skórzewem, z kolei Kębłowo pokonało 2:0 Wolsztyn.

W V lidze nasze ekipy tym razem bez punktów. Płomień Przyprostynia dość znacznie, bo aż 1:4 przegrał u siebie ze Stęszewem, z kolei grodziska Nasza Dyskobolia okazała się o jednego gola gorsza od Meblorza Swarzędz i ostatecznie przegrała 3:2. Za tydzień – 13 listopada – Grodzisk u siebie podejmie Przyprostynię.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Materiał oryginalny: Podsumowanie piłkarskich lig amatorskich na naszym terenie - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie