Podsumowanie 13. Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii p.w. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
W sobotę, 23 marca w hali sportowej „Zbąszynianka” rozegrany został 13. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii p.w. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu

W wydarzeniu udział wzięło czternaście zespołów podzielonych na dwie grupy wiekowe:
- grupa A – ministranci młodsi (urodzeni w roku 2006 i młodsi),
- grupa B – ministranci starsi (urodzeni w roku 2003 i młodsi).
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz wikariusz ks. Przemysław Sobol.

Uczestnicy reprezentowali miejscowości:
Zakrzewo, Siedlec, Wronki, Poznań, Chobienice, Opalenica, Lwówek oraz Zbąszyń.

W kategorii młodszej drużyny zostały podzielone na dwie podgrupy: żółtą i zieloną, a grupa starsza na: białą i niebieską. Zawodnicy rozgrywali mecze grupowe systemem każdy z każdym.

Po zakończeniu fazy grupowej zespoły zajmujące pierwsze miejsca w swoich podgrupach spotkały się w meczu o zwycięstwo w turnieju. Drużyny, które uplasowały się na miejscu drugim w podgrupach, rozegrały spotkanie o trzecie miejsce. Analogicznie zostały rozegrane pojedynki o wszystkie miejsca, które pozwoliły wyłonić klasyfikację końcową zawodów. Łącznie rozegrano 25 ośmiominutowych pojedynków.

W każdej grupie wiekowej za zajęcie miejsc od I do III drużyny zostały obdarowane pucharami, natomiast wszystkie zespoły startujące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dekoracji dokonywał Ksiądz Proboszcz Zbigniew Piotrowski wraz z opiekunami poszczególnych drużyn.