Pływali na Czymkolwiek - Zbąszyń 4 sierpnia 2019. Święto Jeziora w Zbąszyniu [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Ostatni dzień świętowania nad jeziorem, dostarczył sporo emocji i rozrywki. Wszystko za sprawą barwnego wydarzenia "Pływanie na Czymkolwiek". Swoje niepowtarzalne pływające wehikuły zaprezentowało 12 załóg. Pomysłowości w wykonanu, ubiorze i nadaniu nazwy pojazdowi oraz prezentacji swoich załóg nie brakowalo. Pływali na Czymkolwiek - Zbąszyń 4 sierpnia 2019. Święto Jeziora w Zbąszyniu

Pływali na Czymkolwiek - Zbąszyń 4 sierpnia 2019. Święto Jeziora w Zbąszyniu

Pierwszym zadaniem było przedstawienie swojego pomysłu, następnie uczestnicy mieli do pokonania pewien dystans w jak najkrótszym czasie.

Komisja konkursowa w składzie:
Tomasz Kurasiński, Magda Rożek, Danny Busse, Didier Lidne (który co roku od 10 lat przyjeżdża do Zbąszynia z Paryża), Stanisław Olejniczak (olimpijczyk z Tokio) i Marta Kubiak (poseł na sejm RP) miała nie lada problem by wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie komisja przyznała wyróżnienia II stopnia dla:
OSP Stefanowo, Chuck Nordis, Cescy Marynaze, Titanic II, Majtkowie, OSP Przyprostynia. Wyróżnienie I stopnia powędrowało do: Ekoludki, Gra o Zbąszyń, Zbaszyński Łabędź i Guantanamo.

Miejsce 3 zajęła Pasieka z Wigorem, cała grupa zaangażowanych w konkurs pszczółek została nagrodzona pamiątkowymi medalami. Domek Gargamela, który zachwycił swoją konstrukcją i strojami mieszkańców stanął na drugim miejscu podium, natomiast miejsce pierwsze powędrowało do Made in France, kreatywnej grupy polsko-francuskiej, która w bardzo pomysłowy sposób pokazała zbąszyńskiej publiczności cechy charakterystyczne swojego kraju.

Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami oraz otrzymali nagrodę pieniężną. Uczestnikom gratulujemy kreatywności i oryginalności.

Sprawdź też:

Sprawdź też:

Sprawdź też:

Czytaj także:

Czytaj też:

To cię zainteresuje:

Czytaj:

Sprawdz też:

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Dodaj ogłoszenie