Płomień Przyprostynia rozpoczął sezon piłkarski w marcu. Jak wypadła drużyna "Płomienia" ?

DM
Płomień Przyprostynia

Puchar Polski - 11 marca w Puchar Polski. Mecz z Tarnovią Tarnowo Podgórne 0:2
Zawodnicy Płomienia Przyprostynia rundę jesienną rozpoczęli od meczu w dnu 11 marca w Pucharze Polski z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Niestety czwarto ligowiec okazał się za mocny dla zawodników Piotra Cenina i przyprostynianie przegrali 0:2 i tak samo jak rok temu odpadli z Gromem Plewiska w ćwierćfinale rozgrywek.

25 marca. Płomień - Czarni Wróblewo 2:0
Rundę rewanżową Płomień rozpoczął 25 marca od meczu z Czarnymi Wróblewo. W pierwszej połowie meczu raczej kibice nie mieli powodu do zadowolenia. Na bosku panowała duża nerwowość, niedokładność jednej i drugiej drużyny. Po przerwie Płomień zdecydowanie zagrał lepiej, co przyczyniło się do trafienia bramki przez Michała Kaczmarka, który wykorzystał dośrodkowanie Michała Gucia. W 68 minucie czerwoną kartką został ukarany Daniel Borkowski, jednak nie zmieniło to obrazu gry. Płomień długo utrzymywał się przy piłce i konstruował akcję ofensywne. Po jednej z nich w 78 min Kamil Dąbrowski jako pierwszy dopadł do piłki odbitej przez bramkarza gości po strzale Szymona Juszczaka i ustalił wynik meczu na 2:0.

31 marca Płomień Przyprostynia - Sparta Szamotuły 3:0
W Wielką Sobotę Płomień podejmował na zbąszyńskim Orle, Spartę Szamotuły. Lepiej w mecz weszli goście, którzy to mieli swoje sposoby na pokonania Jakuba Borkowskiego. Jednak od około 20. Minuty to zaczęła się optyczna przewaga zawodników Płomienia, którzy coraz bardziej hamowali grę przeciwników. Po jednej z takich sytuacji, Michał Kaczmarek odebrał piłkę obrońcy z Szamotuł, jednak nie udało się pokonać bramkarza przyjezdnych. W 58 minucie na boisku pojawił się Jakub Wośkowiak, który to w 74 i 76 minucie trafiał do bramki rywali. Po tych zagraniach Płomień prowadził 2:0. W 85minucie Marcin Kędziora głową piłkę skierował do Kamila Maciejewskiego, a ten niewiele się zastanawiając, efektowym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:0.

Płomień Przyprostynia B
W sobotę 24 marca, swoje rozgrywki B Klasy rozpoczęli również zawodnicy Płomienia B.
Na stadion zbąszyńskiego Orła przyjechała drużyna Dyskoboli Grodzisk Wlkp., prowadzona przez byłego zawodnika Płomienia Tomasza Piątyszka. Drużyna gości była żądna rewanżu za jedyną porażkę jaką odniosła z Płomieniem w rundzie jesiennej. Od początku goście uzyskali przewagę, kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, co przyczyniło się, że w 30 minucie podał już trzeci gol do bramki przyprostynian. Od tego momentu, przyjezdni zadowoleni z wyniku, stracili czujność, co wykorzystał Marcin Adamczak trafiając pierwszą i jedyną bramkę dla Płomienia B. W drugiej połowie przyjezdni zdobywają jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrali 1:5.