Płomień Przyprostynia – Promień Krzywiń 6:1, Płomień Przyprostynia – Juna-Trans Stare Oborzyska 6:0

Archiwum Płomień Przyprostynia
Bardzo udanie rozpoczął Płomień Przyprostynia rundę wiosenną sezonu 2018/19.

17 marca na zbąszyńskim stadionie Orzeł podopieczni Piotra Cenina rozegrali mecz z Promieniem Krzywiń (mecz przeniesiony z 1 maja). Od początku meczu mecz układał się po myśli trenera Piotra Cenina, którzy bardzo szybko przedostawali się pod bramkę gości. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się powracający do Płomienia Łukasz Rogowski i była to zapowiedź Gucio Show w tym dniu! Kolejno dwie bramki w pierwszej połowie trafił Łukasz Kaźmierczak. Licznie zgromadzenie kibicie na kolejnie bramki czekali do 76min i do końca meczu zobaczyli ich jeszcze cztery, w tym trzech dla Płomienia Przyprostynia (Jan Zimny, Kamil Grunwald, Jakub Brzozowski).

Natomiast 24 marca, już w Przyprostyni, zawodnicy Płomienia umilili czas swoim kibicom, gdzie w 9 minut trafili cztery bramki. Łukasz Rogowski podtrzymał swoją dobrą dyspozycję z poprzedniego weekendu i w 13 minucie pomknął lewą stroną boiska i zagrał piłkę do Łukasza Kaźmierczaka, a ten nie daje szans bramkarzowi Juna-Trans Stare Oborzyska. W 17 minucie Michał Kaczmarek podaje do Łukasza Rogowskiego, który pierwszy pojedynek przegrywa z bramkarzem, jednak przy dobitce umieszcza piłkę w bramce. W 20 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrywa Mateusz Piechowiak, a tam dopada do niej Marcin Kędziora, który o dziwo, nie głową, a nogą pokonuje bramkarza. Kibice zasiadający na trybunie nie skończyli oklaskiwać trzeciej bramki, a w 22 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Łukasz Rogowski.

Na kolejną bramkę kibicie musieli uzbroić się do 72 minuty, wówczas Jan Zimny dośrodkował piłkę w pole karne, a po opanowaniu piłki Jakub Wośkowiak precyzyjnym uderzeniem trafił piątą bramkę dla Płomienia. Chwilę później Łukasz Rogowski podał do Jana Zimnego, a ten bez najmniejszych problemów trafił kolejną bramkę. W 78 minucie bramkarz Jakub Borkowski najpierw obronił rzut karny, a później dobitkę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0.

W najbliższy weekend, 30 marca, Płomień rozegra mecz wyjazdowy z Koroną Piaski, a 7 marca o g. 15.00 na boisku w Przyprostyni zapraszamy na mecz Płomień – Grom Plewiska.