Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt "Nauczyciel na Medal!" Znamy już liderów powiatu nowotomyskiego

Dorota Michalczak
12 października wystartował wielki plebiscyt "Nauczyciel na Medal!". Z miasta i Gminy Zbąszyń są nominowani. Nominowali uczniowie, absolwenci, rodzice uczniów. Nominowane są również szkoły. Warto powalczyć... nagrody są kuszące!

Trwa wielki plebiscyt "Nauczyciel na Medal!" Poznajmy naszych nominowanych!

Obecnie trwa wielki plebiscyt Nauczyciel na Medal!
Na laureatów czekają medale oraz wspaniałe nagrody, które będą wręczone podczas uroczystej gali. Szukamy najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli z Wielkopolski oraz szkół przyjaznych uczniom i najlepszych szkół niepublicznych.

Poznajmy nominowanych

Anna Siedlarz

Nauczany przedmiot: język polski Wykształcenie:
magister filologii polskiej- Uniwersytet Zielonogórski.
studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna-Uniwersytet Zielonogórski
warsztaty i kursy doskonalące zawodowo.

O sobie mówi:
Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Mają one w sobie całe pokłady pozytywnej energii i dobra. Przebywanie wśród nich czyni nas lepszymi. W swojej pracy pragnę rozbudzać ich naturalną ciekawość świata, pomagać im odnajdywać swoje talenty i pasje oraz rozwijać je. Podążam za dzieckiem starając się słuchać co je interesuje, co czuje, co myśli. Do swoich uczniów zawsze podchodzę indywidualnie pamiętając, że każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny i każdy potrzebuje innego wsparcia.
Praca z dziećmi jest dla mnie pasją i ogromną przyjemnością. Staram się niczego dziecku nie narzucać, ale proponować i zachęcać do podjęcia aktywności, akceptować i dawać poczucie, że jest ważne, potrzebne i kochane. W wolnym czasie trenuję bieganie. Staram się swoją pasją zarażać także uczniów, prowadząc dla nich dodatkowe zajęcia sportowe, których głównym celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Moje motto: „Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną!” (Steve Jobs)

Honorata Grasza

Szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Prywatnie lubi czytać książki podróżować.
- Nauczycielem jestem od przeszło 20 lat, nigdy nie wyobrażałam sobie siebie w innym zawodzie iż zawód nauczyciela. Wczesniej pracowałam w SP w Strzyżewie, w Przedszkolu w Nądnii i Zbaszyniu. Bycie nauczycielem stawia przed nami codzienne nowe wyzwania, na niektóre często jesteśmy nieprzygotowani, jak np. ta nominacja. Korzystając z okazji chciałabym podziękować moim bliskim, a zwłaszcza Mężowi, Dzieciom i Mamie za wsparcie komentuje pani Honorata.

Izabela Kałuska

Nauczycielem została przez zupełny przypadek. To miała być praca na chwilę. Nigdy nie myślała, że zostanie w szkole na dłużej. Myślała raczej o pracy na macierzystej uczelni. Ale praca tak ją „wciągnęła”, i dzisiaj nie wyobraża sobie innego zajęcia.

O sobie mówi
- Jestem absolwentką UAM w Poznaniu. Pracę w Gimnazjum rozpoczęłam w 2002 roku. Uczyłam wówczas biologii i chemii. W międzyczasie pracowałam również w Gimnazjum w Chrośnicy, Liceum Dla Dorosłych w Zbąszyniu oraz w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Trzcielu. Od kilku lat jestem egzaminatorem maturalnym z chemii. Obecnie pracuję również w szkole w Nądni. W 2014 r. zakończyłam ścieżkę awansu zawodowego uzyskując stopień nauczyciela dyplomowanego.

W ciągu 16 lat pracy 4-krotnie miałam przyjemność pełnić funkcje wychowawcy klasy. Opiekowałam się również Samorządem Uczniowskim, dzięki czemu miałam możliwość współorganizowania wielu ciekaw imprez szkolnych oraz podjęcia inicjatyw społecznych. Brałam również udział w realizacji kilku większych projektów: „Akademia Przyszłości”, „Siła wiedzy, siła kompetencji”, „Narzędzia w działaniu”, „Nowoczesny Zbąszyń, Nowoczesna Wielkopolska dzięki pracy u podstaw”. Dzięki temu mogłam ciągle doposażać pracownię chemiczną. W trakcie swojej pracy miałam także okazję zaproszać do naszej szkoły prelegentów z UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz IOR - PAN z prelekcjami.

Dzięki między innymi moim staraniom udało się również podpisać umowę patronacką między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza a Gimnazjum, która gwarantuje naszej szkole opiekę uczelni. W ramach umowy co roku odwiedzamy uczelnię oraz prowadzimy wraz z liceum comiesięczne badania chemiczne Jeziora Zbąszyńskiego. Wyniki analiz opracowuję i dostarczam naszej gminie. Niezbędny sprzęt oraz odczynniki do badań uzyskaliśmy od Pana Burmistrza Kurasińskiego.

Zachęcam swoich uczniów do udziału w wielu konkursach, niekoniecznie chemicznych („Studium Zbrodni” – 7 uczniów zajęło najwyższe podia). Jak na razie dwoje zakwalifikowało się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Miałam również okazję brać udział w pracach nad projektem ścieżki edukacyjnej „Brzegiem Jeziora”, znajdującym się na stronach naszego urzędu. Dwa razy udało mi się uzyskać Nagrodę Burmistrza.
Od ponad 19 lat jestem mężatką. To kawał czasu. Męża poznałam na studiach. Dzielimy te same pasje do nauki. Mamy dwójkę dzieci: Kubę i Julkę.

Szymon Kluj

Dziękuję bardzo za nominację do plebiscytu.
Mam kilkuletni staż w zawodzie nauczyciel języka angielskiego oprócz tego moją pasją jest muzyka i teatr. Uczestniczę czynnie w życiu szkoły i angażuje się w sprawy uczniów, jako nauczyciel i wychowawca. Wspieram wizerunek szkoły zaangażowaniem w sprawy społeczne.

Anna Kluj

Od dziecka chciałam być nauczycielką i już w piaskownicy "uczyłam" wszystkie dzieci. Byłam jedną z tych uczennic, które nie lubiły wakacji. Cieszę się, że udało mi się zrealizować marzenia. Dzisiaj, po blisko 20 latach pracy w szkole, mogę powiedzieć, że było warto. To wspaniałe uczucie spotykać na swej drodze młodych, cudownych ludzi i codziennie wychodzić do pracy z uśmiechem na ustach.

Mirosława Bordych

Mirosława Bordychod 36 lat pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zbąszyniu na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne i od wielu lat jestem nauczycielem dyplomowanym. Oprócz tego posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, a także ukończyła kurs oligofrenopedagogiki.

O sobie mówi
-W szkole od wielu lat jestem opiekunem Szkolnego Koła PCK, gdzie wspólnie z dziećmi i nauczycielami organizujemy różne akcje charytatywne pomagając potrzebującym. Od najmłodszych lat zawsze chciałam zostać nauczycielką i moje marzenia spełniły się. Zawód nauczyciela jest dla mnie nie tylko pracą, ale także pasją i jednym z najlepszych wyborów jakie dokonałam w swoim życiu.

Staram się być dla dzieci doradcą, partnerem i najważniejsze - przyjacielem, a nie tylko nauczycielem. W swojej pracy stwarzam warunki, aby dzieci czuły się bezpiecznie, pokazuję co jest dobre, a co złe. Umożliwiam swoim wychowankom aktywne odkrywanie swoich możliwości. Zapewniam wszechstronny rozwój. Zawsze wspieram ich w rozwijaniu swoich zainteresowań. Kocham dzieci, cieszę się z ich najmniejszych sukcesów i dążę do tego, aby tych sukcesów miały jak najwięcej. Jestem osobą wrażliwą, otwartą, energiczną i pełną pomysłów. Praca z dziećmi to dla mnie nie lada wyzwanie, które daje mi wiele radości i satysfakcji.

Ewa Biniaś

Pracę w zawodzie zaczęła w 1986 roku, w szkole w Zbąszyniu. Praca jest jej pasją. Bardzo lubi dzieci i mlodzież i rozumiem ich. Zawsze stara się w uczniach widzieć to, co w nich jest dobrego. Nigdy nie krytykuje, nie podnosi glosu. Jest nauczycielem matematyki i tłumaczy uczniom matematykę w prosty i zrozumiały dla nich sposób. Była 13 lat dyrektorem Szkoły Podstawowej w Chrośnicy.

O sobie mówi - Uwielbiam swoja pracę. Każda lekcja, każdy uczeń jest wielką wartością. To nie są puste slowa to jest prawda o mnie. Idę do pracy z pryjemnościa bo zwyczajnie lubie dzieci i nawet w łobuziaku szukam czegoś dobrego. Obecnie pracuję w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Chrośnicy i uczę wspaniałe dzieci z Chrośnicy, Łomnicy, Stefanowic, Jastrzębska Nowego. Nauczanie sprawia mi ogromną przyjemność. mam anielską cierpliwość dla uczniów i staram się wszystkich traktować jednakowo. Jestem sprawiedliwa, konsekwentna. Mam bardzo dobry kontakt z rodzicami moich uczniów. Spełniam się zawodowo w 100 procentach. Nie chciałabym pracowac w innym zawodzie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrośnicy

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Chrośnicy jest przede wszystkim szkołą przyjazną każdemu dziecku. W jej skład wchodzi Przedszkole w Chrośnicy, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Łomnicy oraz Gimnazjum w Chrośnicy.
- Jesteśmy małą, wiejską szkołą, w której nie ma anonimowych dzieci, a każdy uczeń jest traktowany indywidualnie. Staramy się poznać potrzeby naszych wychowanków i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.
Naszym priorytetem jest wykształcenie młodych, dobrych, kreatywnych ludzi i wskazanie im różnych dróg życiowych. Pragniemy, aby nasi uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i pasje. Chcemy, by poszerzali horyzonty i w dorosłym życiu dokonywali mądrych wyborów. Jesteśmy dumni z wszystkich sukcesów naszych uczniów i absolwentów, ponieważ każdy z nich daje nam satysfakcję i jest motywacją do dalszych działań - komentuje dyrektor Marcin Hoffmann.

KLIKNIJ i wybierz kategorię:

Czytaj także

Drzemka zamiast kawy?

Źródło:Dzień Dobry TVN

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zbaszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto