Piłkarski weekend za nami. Amatorzy zaczęli przerwę zimową

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Huragan Michorzewo
Udostępnij:
Zanim zaczniemy ostatnie w tym roku podsumowanie tego, co działo się na boiskach i stadionach w powiecie nowotomyski, grodziskim, a także w powiatach sąsiednich – na terenie których występowali w weekend piłkarze z naszego terenu, kilka słów o wielkopolskim święcie piłkarskim, jakim niewątpliwie były Derby Poznania.

Zacznijmy od tego, że pojedynek Lecha z Wartą, jest wydarzeniem wyjątkowym – nawet w skali Europy. Rzadko się bowiem zdarza, by pojedynek drużyn z tego samego miasta miał przyjacielski charakter. A tak właśnie w Poznaniu i Wielkopolsce jest. Nikt nie patrzy na to, że to dwa oddzielne kluby, a kibice obu ekip mieszają się ze sobą na stadionie. I bardzo dobrze. Na boisku jednak przyjaźni nie ma. I po derbach to niebiesko - biała część Wielkopolski jest dumna. Kolejorz wygrał 2:0 po golach Milica i Ishaka. Pierwsza połowa spotkania była przeciętna, może dlatego, że Warciarze skutecznie bronili się prawie całą drużyną. Nie była to jednak klasyczna „obrona Częstochowy” i goście swoje okazje mieli. I w sumie gdyby nie Bednarek, prowadziliby z Lechem. Po zmianie stron lider tabeli już dominował, czego efektem były dwa gole. Tych bramek mogło paść więcej, ostatecznie jednak skończyło się 2:0, dzięki czemu Lech odskoczył grupie pościgowej. Warta niestety nadal w strefie spadkowej.

Zaczynamy jednak ostatnie w 2021 roku podsumowanie wyników w ligach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Ostatnie – bo zarówno w V lidze oraz klasie okręgowej i A-klasie zakończyła się runda jesienna. Dodajmy, że B-klasowcy oraz piłkarze z Klasy – A już w ubiegłym tygodniu rozpoczęli pauzę w rozgrywkach.

Podsumowanie zaczynamy zatem od V ligi.
Grodziska Nasza Dyskobolia nie wykorzystała atutu własnego boiska i tylko zremisowała z innym beniaminkiem ligi – Orkanem Konarzewo 2:2. Po 15 kolejkach Dyskobolia ma 25 punktów dzięki czemu przezimuje na siódmym miejscu w tabeli. Dwie pozycje wyżej sklasyfikowany został Płomień Przyprostynia, którego piłkarze wygrali 4:1 z Victorią Witkowo i zgromadzili dzięki temu 28 punktów.

W klasie okręgowej, w czubie tabeli ścisk. Wiosną będzie bardzo ciekawie, bo aż siedem zespołów ma szansę na wygranie ligi i tym samym awans z pierwszego miejsca do wyższej ligi. Wśród tych zespołów jest beniaminek z naszego terenu – Korona Bukowiec, która zajmuje 5 miejsce z 28 punktami. Dodać tu tylko warto, że Koroniarze przez kilka kolejek prowadzili. A jak wyglądała ostatnia kolejka jesieni? Korona przegrała z liderem w Komornikach 5:1, Huragan Michorzewo ograł Polonię Nowy Tomyśl 3:0 oraz: Wolsztyn – Strykowo 0:0, Otorowo – Skórzewo 2:0, Opalenica – Kębłowo 1:5, Kaszczor – Niepruszewo 2:4, Pniewy – Buk 2:0, Granowo – Gałowo 3:2.

Australian Open nie dla Djokovicia, jakie szanse mają Polacy?

Wideo

Materiał oryginalny: Piłkarski weekend za nami. Amatorzy zaczęli przerwę zimową - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie