PIŁKA NOŻNA - Warta Poznań 0:2 Ruch Radzionków

Marcin Szczepański
Po zwycięstwie nad Piastem Gliwice Ruch Radzionków na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu pokonał Wartę Poznań 2:0. Bramki dla drużyny z naszego regionu strzelali Miłosz Przybecki oraz Tomasz Foszmańczyk.

W pierwszych minutach meczu "Warciarze" zepchnęli rywali w ich pole karne. W 10. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Pawlak, jednak po minięciu bramkarza wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i zaprzepaścił szansę. W 14. minucie odgryzł się Ruch. Marcin Wachowicz uderzył mocno, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Później tempo gry spadło i do przerwy z boiska wiało raczej nudą. Ruch bronił się, a Warta nie umiała wyprowadzić skutecznego ataku.

W drugiej połowie groźnie zaatakowali goście, choć najpierw w 49. minucie bardzo blisko zdobycia bramki był Marcin Mazurek. To radzionkowianie jednak zdobywali bramki w tym meczu. W 55. minucie celnie przymierzył Miłosz Przybecki. Później goście nabrali wiatru w żagle i dalej zagrażali bramce Łukasza Radlińskiego. W 65. minucie drugą bramkę dla Ruchu zdobył Tomasz Foszmańczyk. Dwie bramki podłamały gospodarzy, którzy nie potrafili się już pozbierać do końca spotkania.

Ruch dzięki zwycięstwu Ruch przesunął się na 6. miejsce w tabeli i jest w tej chwili najwyżej notowanym beniaminkiem. Warta natomiast przesuwa się w strefę spadkową i wystaje ponad nią tylko lepszym bilansem, mając tyle samo punktów co 14 w tabeli drużyna Termalici Bruk-Bet Nieciecza.

Warta Poznań 0-2 Ruch Radzionków
Miłosz Przybecki 55, Tomasz Foszmańczyk 65

Warta: 1. Łukasz Radliński - 18. Michał Zawadzki, 5. Maciej Wichtowski, 6. Rafał Kosznik, 16. Alain Ngamayama - 7. Tomasz Magdziarz, 4. Damian Szałas (90 Jakub Budzyń), 20. Marcin Wojciechowski, 17. Damian Pawlak - 21. Dawid Skrzycki (78 Mateusz Świergiel), 23. Marcin Mazurek (73 Piotr Reiss).
Ruch: 87. Seweryn Kiełpin - 26. Wojciech Mróz, 4. Kamil Szymura, 20. Ján Beliančin, 15. Marcin Kowalski - 14. Miłosz Przybecki (88 Mateusz Cieluch), 22. Paweł Giel, 19. Marcin Dziewulski, 7. Tomasz Foszmańczyk, 21. Dawid Jarka (75 Piotr Rocki) - 17. Marcin Wachowicz (65 Marek Suker).

Żółte kartki: Magdziarz, Szałas.
Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0