Piłka nożna plażowa - 2 sierpnia 2020 [Zdjęcia]

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Niedzielny (2 sierpnia 2020 r.) turniej piłki nożnej plażowej rozegrano w dwóch grupach systemem każdy z każdym, aby na koniec wyłonić zwycięzców w meczach półfinałowych i finałowych.

13. Turniej Piłki Nożnej Plażowej

Zwyczajowo turniej piłki nożnej plażowej rozgrywany był na rozpoczęcie wakacji, wraz z obchodami nocy świętojańskiej. W tym roku ze względu na specyfikę sezonu letniego został przeniesiony na początek sierpnia. Ze względów bezpieczeństwa 13 edycja miała nową formułę, która przyniosła zmiany takie jak: obowiązkowy pomiar temperatury uczestników, wyłączenie zwyczajowego ceremoniału boiskowego, mniejszy udziału publiczności oraz zapewnienie uczestnikom środków dezynfekcyjnych. Nowa była także formuła samego turnieju, został on podzielony na dwa dni sportowych zmagań żeby dodatkowo ograniczyć liczbę obecnych podczas każdej imprezy.

W sobotę 1 sierpnia, przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowała ze sobą młodzież podzielona na dwie grupy wiekowe. Zawodnicy grali systemem każdy z każdym. W najmłodszej grupie najlepsze okazały się przebywające na obozie sportowym w Zbąszyniu drużyny Orkana Chorzemin, zajmując dwa pierwsze miejsca. Na kolejnych uplasowały się zespoły: Utopieni w Kałuży oraz Byki. Indywidualne wyróżnienia otrzymali: Filip Szczęsny – najskuteczniejszy zawodnik, Dawid Korcz – najlepszy bramkarz oraz Oliwier Stasiak – najlepszy zawodnik.

W grupie starszej niepokonana w całym turnieju pozostała Obra Zbąszyń, która wyprzedziła zespoły: FC Harnasie, Wicherek, Wybrzeże Klatki Schodowej oraz JD_Mafia_JD. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Mateusz Świderski – najskuteczniejszy zawodnik, Amani Runiga – najlepszy bramkarz i Jakub Wasiek – najlepszy zawodnik.

Niedziela 2 sierpnia to dzień, w którym spotkało się 8 drużyn w kategorii otwartej. Podzielone one zostały na dwie grupy, w których rozegrały mecze każdy z każdym. W pierwszym półfinale FC Zbieranina pokonała Old Boy 3 do 1, zaś w drugim meczu półfinałowym FC Posetce wygrali z LPNW Relax 2 do 1. W meczu o trzecie miejsce, obrońcy tytułu z roku 2019 zespół Old Boy uległ 2 do 5 drużynie LPNW Relax. W meczu finałowym FC Posetce pokonali FC Zbieraninę 3 do 2. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Paweł Nowak– najskuteczniejszy zawodnik, Jakub Seifert – najlepszy bramkarz i Jakub Peda – najlepszy zawodnik.

Na zakończenie każdego dnia poza wyróżnieniami indywidualnymi oraz medalami dla najlepszych zespołów w każdej kategorii przygotowana została specjalna niespodzianka. Firma „Bor” Państwa Borkowskich kolejny raz włączyła się w organizację wydarzenia przekazując dla wszystkich zdrowe suplementy diety. Pudełka z owocami
z pewnością pozwoliły każdemu uzupełnić witaminowe braki. Dwa dni turniejowych zmagań, 17 zespołów, ponad 100 zawodniczek i zawodników, 32 rozegrane spotkania 10 godzin spędzonych na boisku to najkrótsze podsumowanie 13. Turnieju Piłki Nożnej Plażowej. Jest to zasługa piłkarzy, którym dziękujemy za wspólny weekend i dobrą zabawę, jaką zapewnili wszystkim obserwatorom.

Organizatorami zawodów było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki
i Rekreacji oraz Uczniowski Klub Sportowy „Olimpus” działający przy miejscowym Liceum Garczyńskiego. Nad sprawnym przebiegiem całości imprezy czuwały wolontariuszki z liceum.