Piknik charytatywny dla Mai Tomczak w Kamieńcu. Znamy już wynik zbiórki!

Ania Borowiak
Ania Borowiak
W Kamieńcu trwa piknik charytatywny dla Mai Tomczak! Zdążycie dołączyć!
W Kamieńcu trwa piknik charytatywny dla Mai Tomczak! Zdążycie dołączyć! Anna Borowiak
Udostępnij:
Gmina Kamieniec przyłączyła się do walki o powrót do zdrowia małej Mai Tomczak, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Historia dziewczynki z sąsiedniego Zbąszynia poruszyła już tysiące serc. Na kosztowną terapię brakuje jeszcze 3,5 miliona złotych. W niedzielę, 9 stycznia, właśnie w Kamieńcu odbyła się akcja, która miała pomóc zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie małej wojowniczki. Udało się zebrać 14 105,13 zł! Wielkie brawa!

Maja Tomczak mieszka w Zbąszyniu. Choć ma dopiero 1,5 roku, już walczy ze śmiertelną chorobą. SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, jest chorobą genetyczną, polegającą na stopniowym osłabieniu i zanikaniu mięśni z powodu obumierania neuronów w rdzeniu kręgowym.

Szansą na zdrowie i normalne życie jest jednorazowe podanie najdroższego leku świata "Zolgensma", czyli zastosowanie terapii genowej. Należy to jednak zrobić zanim dziecko osiągnie 13,5 kilograma wagi.

Każdy dzień działa na niekorzyść Mai, a tak naprawdę powinna ten lek otrzymać natychmiast. Traci mięśnie, neurony obumierają i nigdy nie uda się ich odzyskać. Życie dziewczynki wyceniono na kwotę 9,5 miliona złotych. W całym regionie trwają akcje charytatywne, a kolejne osoby dołączają do walki o życie i zdrowie Majeczki.

Piknik charytatywny dla Mai Tomczak w Kamieńcu. Przyjdźcie i pomóżcie jej wrócić do zdrowia!

W Kamieńcu taka akcja odbyła się w niedzielę, 9 stycznia. Mnóstwo wspaniałych osób, z niezastąpionymi wolontariuszami Mai na czele, zbierło środki na terapię genową. Na placu przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej czuć było dobro. Mieszkańcy Kamieńca i sąsiednich miejscowości otwierali swoje serca i portfele. A to wszystko w szczytnym celu.

Atrakcji nie brakowało, a powodzeniem cieszyły się przede wszystkim loteria fantowa i licytacje z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodsi mogli skorzystać z dedykowanego im kącika, wszyscy z zaciekawieniem oglądali amerykański radiowóz i stare samochody.

Na scenie występowali niezawodni uczestnicy sekcji działających przy miejscowym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej. Na miejscu była również Grupa Rekonstrukcyjna TDH59 PP oraz grupa Airsoft Zbąszynek ''Spartanie''.

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie Mai Tomczak. Jeśli chcecie pomóc w zbiórce już teraz, wpłat należy dokonywać pod poniższym adresem.
LINK DO ZBIÓRKI

W Kamieńcu trwa piknik charytatywny dla Mai Tomczak! Zdążycie dołączyć!

Piknik charytatywny dla Mai Tomczak w Kamieńcu. Znamy już wy...


Dodaj ogłoszenie