Nowy Dwór: Dzieci niosą pomoc schronisku dla zwierząt [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
W przyszłości chcą zostać wolontariuszami. Już dzisiaj, swoją pasję kierują ku zwierzętom.
W przyszłości chcą zostać wolontariuszami. Już dzisiaj, swoją pasję kierują ku zwierzętom. Dorota Michalczak
Nowy Dwór: Dzieci niosą pomoc schronisku dla zwierząt.

Nowy Dwór: Dzieci niosą pomoc schronisku dla zwierząt

Marysia, Aleksander i Filip - uczniowie SP w Zbąszyniu, w wakacje postanowili pomagając zwierzętom przebywającym w schronisku w Nowym Dworze.

Niosą pomoc schronisku dla zwierząt

Chłopcy robią bransoletki z gumek i tym sposobem nagradzają wspierających. W pomoc włączyła się szkolna koleżanka, która zaproponowała kupno karmy i zawiezienie jej dla bezdomnych psiaków. Dzieci zbiórkę zaczęły od swoich rodziców, krewnych, koleżanek, którzy za ofiarowany datek otrzymywali wyjątkową pamiątkę (bransoletkę). Dla uczniów spędzających wakacje w mieście, to pewien sposób na poznanie nowego i mądre wykorzystanie wolnego czasu. Z pomocą rodziców za kwotę ponad 500 zł. zakupili karmę.

Kochają zwierzęta

Młodzi wiedzą czym karmić czworonogi, ponieważ każdy z nich ma swojego pupila. Przytulisko odwiedzili już dwa razy. Bardzo chciały poznać jego mieszkańców, jednak na ogrodzony teren z powodu panującej pandemii nie pozwolono im wejść. Wszystkie przywiezione dary zostawili pod bramą wjazdową. Tam też pani wolontariuszka opowiedziała im o psach czekających na adopcję i jak się nimi opiekuje. Dzieci dowiedziały się, że w schronisku przebywają 3 pieski w tym w kwarantannie oraz dwa dzikie, które nie nadają się do adopcji.

Wsparli przytulisko dla kotów

Pomoc schronisku w Nowym Dworze, nie była jedyną ich pomocą. Karmą wsparli również panią Sylwię Dynowską, która przygarnia i opiekuje się chorymi, porzuconymi kotami. Dzieci nadal są zafascynowane robieniem bransoletek i niesieniem pomocy zwierzętom. Rodzice są zadowoleni, że ich pociechy mają takie zainteresowania. Wspierają i dokupują karmę. Dzieci powiedziały, że postarają się być w kontakcie z wolontariuszką jak najdłużej, bo sprawia im to wiele radości a w przeszłości zostać wolontariuszami.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Materiał oryginalny: Nowy Dwór: Dzieci niosą pomoc schronisku dla zwierząt [Zdjęcia] - Zbąszyń Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie