Niebezpieczny poranek na autostradzie A2. Wypadek na pograniczu powiatów [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W piątek 11 czerwca przed godziną 6 rano najpierw strażacy z powiatu szamotulskiego, a po chwili również z nowotomyskiego - zostali zaalarmowani do wypadku na autostradzie A2.

Ze zgłoszenia wynikało, że na 134 kilometrze autostrady w kierunku Poznania samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Na miejsce wysłano strażaków z Dusznik, Podrzewia, Szamotuł, Kuślina i Nowego Tomyśla, jak również Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, okazało się, że nie doszło do zderzenia auta osobowego z ciężarówką. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus uderzył w bariery energochłonne, tuż przy zjeździe na Miejsce Obsługi Podróżnych w Sędzinach.

Na skutek zderzenia Ford przebił się pod barierą i zatrzymał na pasie zieleni, między barierami. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Gdy kończono działania na autostradzie, do wypadku zaalarmowano strażaków z Buku i Poznania. Okazało się, że na drodze Buk - Wojnowice - w ciągu trasy wojewódzkiej nr 307 - dachował samochód osobowy. Ostatecznie wypadek wydarzył się na terenie powiatu nowotomyskiego - dlatego na miejsce wysłano jeszcze strażaków z OSP Wojnowice. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Wideo

Materiał oryginalny: Niebezpieczny poranek na autostradzie A2. Wypadek na pograniczu powiatów [FOTO] - Szamotuły Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie