Na włoską nutę - Francesco Napoli w Zbąszynku - 30 listopada 2014 [Zdjęcia]

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
archiwum naszemiasto.pl
Udostępnij:
W niedzielę 30 listopada 2014 r.,w sali kinowej ZOK przy pełnej widowni, wystąpił światowej sławy włoski kompozytor i piosenkarz Francesco Napoli. Dyrektor ZOK Malwina Kubicka po krótkim powitaniu zaprosiła na scenę jako support młodą utalentowaną wokalistkę Olę Zabłocką i Daniela Patalasa.

Na włoską nutę - Francesco Napoli w Zbąszynku - 1 grudnia 2014

Wówczas pisaliśmy
W niedzielę 30 listopada w sali kinowej ZOK przy pełnej widowni, wystąpił światowej sławy włoski kompozytor i piosenkarz Francesco Napoli.
Dyrektor ZOK Malwina Kubicka po krótkim powitaniu zaprosiła na scenę jako support młodą utalentowaną wokalistkę Olę Zabłocką i Daniela Patalasa. Ola Zabłocka śpiewała przeboje światowej sławy jak : You Saved Me z repertuaru Skunk Anansie, Did It On Em - Nicki Minaj,czy Alannah Myles Black Velvet- cover a na gitarze grał Daniel Patalas. Należy tu dodać, że gitarzysta Daniel, muzyk zespołu Lombard pochodzi ze Zbąszynia.

Następnie wystąpił Francesco Napoli
Karierę rozpoczął w latach 80. w Niemczech, gdzie szybko stał się popularny, dzięki piosenkom wykonywanym w stylu popowym, śpiewanym w języku włoskim.W roku 1988, po raz pierwszy przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów Festiwalu w Sopocie i od tego czasu regularnie odwiedza nasz kraj, bo jak twierdzi :„Polska publiczność jest najwspanialsza na świecie!”.

Na włoską nutę - Francesco Napoli w Zbąszynku - 1 grudnia 2014

Przed występem odpytywał ze słówek włoskich, które pozwoliły zrozumieć przesłanie koncertu.Piosenkarz zaśpiewał: Balla Balla, Borneo, Piano piano, Marina, Ciao Italia,Lady Fantasy oraz przepiękną balladę Piano, Piano.Należy tu dodać, że Francesco Napili nie wystąpił na scenie tylko chodząc po sali,nakłaniał publiczność do wspólnego śpiewu.
Był to koncert piosenek włoskich, pięknych, melodyjnych, nastrojowych, sentymentalnych, żartobliwych - jednym słowem - były dla każdego, bo Włosi potrafią śpiewać, a pomaga im w tym błękitne niebo, morze i góry oraz dobre wino. Włoskie piosenki są proste i jednocześnie bardzo piękne i niezwykle melodyjne i co najważniejsze, dla nas Polaków, zrozumiałe.

Publiczność reagowała bardzo spontanicznie i żywiołowo oraz nagrodziła gromkimi oklaskami występy artystów. Nie obyło się bez bisów.

Na włoską nutę - Francesco Napoli w Zbąszynku - 1 grudnia 2014

Na włoską nutę - Francesco Napoli w Zbąszynku - 30 listopad...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalcza[email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wywiad z Pauliną Gałązką o "Dziewczynach z Dubaju" i "Furiozie"

Wideo

Dodaj ogłoszenie