MTB w Zbąszynku

Zdzisław Nowak
II Mistrzostwa MTB w Zbąszynku
II Mistrzostwa MTB w Zbąszynku Foto. Zdzisław Nowak
W II Mistrzostwach MTB w Zbąszynku udział wzięło 134 zawodników, w tym 9 kobiet. Na dystansie MEGA - 45 km.(2 okrążenia) wyścig ukończyło 54 kolarzy. Dystans MINI - 22,5 km.(1 okrążenie) spotkał się z zainteresowaniem 71 uczestników, w tym 7 kobiet

Przed wyścigiem nad miastem przeszła burza i padał ulewny deszcz, w wyniku czego na trasie zerwała się linia wysokiego napięcia i organizatorzy zmuszeni byli wyznaczyć objazd a start przesunięto o
45 min.

Mokre II Mistrzostwa MTB w Zbąszynku

Kolarze wystartowali przy padającym deszczu, warunki na trasie były bardzo trudne, błoto,śliskie kamienie,wielkie kałuże, korzenie w lesie, podjazdy i zjazdy. Później zza chmur wyszło słońce i zrobiło się parno i gorąco.W takich warunkach kolarze musieli zmierzyć się z trasą.

Dystansy mega i mini w MTB Zbąszynek

Na dystansie MEGA 45 km.(2 okrążenia) wyścig ukończyło 54 zawodników a na dystansie MINI 22,5 km.(1 okrężenie) - 71 zawodników w tym 7 kobiet.