Międzyszkolne zawody siłowe w Koninie
15 marca w piątek odbyły się Zawody Siłowe z okazji Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych w Koninie z Patronatem Marki Pan Łącznik. Organizatorem zawodów była Daria Walczykiewicz, nauczycielka ZST, trener trójboju siłowego oraz wielokrotna Mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.
W zawodach wzięło udział 6 szkół z Konina a rywalizowano w trzech konkurencjach dla dziewcząt (deska, zwis na drążku, trzymanie kettli 18 kg) i trzech dla chłopców (wielokrotne wyciskanie sztangi leżąc, zwis na drążku, trzymanie hantli 32.5 kg).
NAJLEPSZYMI drużynami okazały się: ZST wśród dziewcząt i RSZ wśród chłopców
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
1. Zespół Szkół Technicznych - 76 pkt.
2. Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego - 65 pkt.
3. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika - 40 pkt.
4. II Liceum Ogólnokształcące - 30 pkt.
5. Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych - 29 pkt.
[KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW
1. Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych - 91 pkt.
2. Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego - 86 pkt.
3. II Liceum Ogólnokształcące - 79 pkt.
4. Zespół Szkół Technicznych - 73 pkt.
5. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika - 66 pkt.
6. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie - 37 pkt.
DESKA (PLANK) DZIEWCZĄT
1.Dominika Gałęcka ZSBiKZ - 6:56,81
2. Olha Kolesnyk ZST - 9:43,39
3. Gabriela Dryjańska ZS im.M.Kopernika - 6:55,28
4. Dżesika Malesza ZSBiKZ - 6:53,61
5. Agnieszka Rusin ZST - 5:22,70
6. Amelia Kaczmarek ZSBiKZ - 5:12,44
7. Maria Mamalycha RSZ - 4:43,59
8. Julia Dryjańska ZS im.M.Kopernika - 4:02,65
9. Julia Pawłowska RSZ - 3:12,16
10. Natalia Mroczkowska II Liceum - 2:47,63
11.Oliwia Kozłowska ZS im.M.Kopernika - 2:45,75
12.Nadia Kowalska II Liceum -2:03,20
ZWIS NA DRĄŻKU DZIEWCZĄT
1. Hanna Olejniczak II Liceum - 1:32,46
2. Agnieszka Rusin ZST - 1:15,56
3. Anastazja Szymczak ZST - 1:14,83
4. Gabriela Kunicka RSZ - 0:58,76
5. Oliwia Opszalska ZSBiKZ - 0:57,20
6. Olha Kolesnyk ZST - 0:49,82
7. Roksana Frątczak ZSBiKZ - 0:43,95
8. Julia Dryjańska ZS im.M.Kopernika - 0:39,21
9. Gabriela Dryjańska ZS im.M.Kopernika - 0:38,60
10. Oliwia Kozłowska ZS im.M.Kopernika - 0:38,55
11. Julia Szymfel II Liceum - 0:37,17
TRZYMANIE KETTLI DZIEWCZĄT
1.Dominika Gałęcka ZSBiKZ - 6:56,81
2. Michalina Grabowska ZSBiKZ - 5:38,53
3. Julia Dryjańska ZS im.M.Kopernika - 5:36,35
4. Julia Pawłowska RSZ - 4:08,12
5. Małgorzata Zrąbkowska ZST - 3:01,62
6. Julia Szymfel II Liceum - 1:50,88
7. Oliwia Kozłowska ZS im.M.Kopernika - 1:13,70
8. Natalia Mroczkowska II Liceum 1:24,12
ZWIS NA DRĄŻKU CHŁOPCÓW
1. Adam Dziublewski RSZ - 2:24,24
2. Igor Przybylski RSZ - 1:58,78
3. Mateusz Zając ZST - 1:36,49
4. Michał Woźniak ZSBiKZ - 1:31,71
5. Piotr Szczeciński ZST - 1:17,99
6. Rafał Jankowski RSZ - 1:14,18
7. Eryk Błaszczuk RSZ - 1:10,85
8. Wiktor Bartczak II Liceum - 1:08,99
9. Bartosz Biernacki II Liceum - 1:04,54
10. Mateusz Szylistowski ZST - 0:54,83
11. Filip Matczak ZSBiKZ - 0:46,39
12. Jakub Kazimierowski ZS im.M.Kopernika - 0:46,04
13. Said Gazybajew ZS im.M.Kopernika - 0:42,42
[TRZYMANIE HANTLI 32.5 KG[
- 1. Jakub Wawrzyniak WSCKZiU - 3:07,11
- 2. Igor Przybylski RSZ - 1:58,78
- 3. Adam Dziublewski RSZ - 2:14,35
- 4. Sebastian Janiszewski ZSBiKZ - 2:01,61
- 5. Oktawian Nowak ZSBiKZ - 1:53,27
- 6. Bartosz Biernacki II Liceum - 1:42,99
- 7. Sebastian Fordoński ZST - 1:35,00
- 8. Cyprian Bernatowicz ZST - 1:26,57
- 9. Mikołaj Bartczak II Liceum - 1:23,61
- 10. Krzysztof Radecki ZS im.M.Kopernika - 1:19,86
- 11. Rafał Jankowski RSZ - 1:18,29
- 12. Piotr Lusztyk RSZ - 1:14,13
- 13. Wiktor Bartczak II Liceum - 1:01,87
- 14. Jakub Krawczyk ZST - 1:00,91
WIELOKROTNE WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC POŁOWĄ MASY CIAŁA CHŁOPCÓW
- 1. Mikołaj Bartczak II Liceum - 70 (38 kg)
- 2. Filip Matczak ZSBiKZ - 58 (31 kg)
- 3. Alan Bidziński II Liceum - 55 (37 kg)
- 4. Piotr Szczeciński ZST - 54 (33 kg)
- 4. Said Gazybajew ZS im.M.Kopernika - 54 (43 kg)
- 5. Jakub Kazimierowski ZS im.M.Kopernika - 52 (32 kg)
- 5. Szymon Pawłowski ZSBiKZ - 52 (44 kg)
- 5. Rafał Jankowski RSZ - 52 (33 kg)
- 6.Bartosz Buszkiewicz ZSBiKZ - 48 (39 kg)
- 7. Jakub Wawrzyniak WSCKZiU - 46 (44 kg)
- 8. Mateusz Szylistowski ZST - 45 (33 kg)
- 9. Krzysztof Radecki ZS im.M.Kopernika - 42 (36 kg)
- 10. Adam Dziublewski RSZ - 37 (37 kg)
- 11. Jakub Kościelak RSZ - 34 (34 kg)
- 12. Mateusz Krzymiński ZST - 32 (41 kg)
- 12. Jakub Krawczyk ZST - 32 (40 kg)
- 13. Jakub Jędrasiak RSZ - 31 (38 kg)
- 14. Sebastian Fordoński ZST - 26 (56 kg)
- 15. Oskar Burdziński ZST - 25 (43 kg)
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?