"ŁKS zasłużył na Ekstraklasę", czyli usłyszane po meczu ŁKS Łódź - Warta Poznań [wideo]

Artur Golański
Artur Golański Studio MK
Radość ze zdobycia punktów poznaniaków i niedosyt łodzian - takie opinie dominowały po spotkaniu ŁKS-u Łódź z Wartą Poznań.

Zobacz fotorelację z meczu ŁKS-u z Wartą

Adrian Woźniczka, obrońca ŁKS-u: - Musimy się podnieść z tego marazmu. Co do Warty, to nie jest ta sama drużyna, która była w tamtej rundzie. Pod okiem trenera Baniaka drużyna gra lepiej i spotkały się dwa dobre zespoły. Nie możemy patrzeć na jeden punkt i się z niego cieszyć, musimy zdobywać trzy punkty. W meczu stworzyliśmy tylko 3-4 sytuacje, ale sztuką jest, żeby je wykorzystać.

Andrzej Bledzewski, bramkarz Warty:
- Remis może cieszyć. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słabsza, ale po przerwie byliśmy już równorzędnym rywalem, mieliśmy swoje sytuacje. Podział punktów jest chyba sprawiedliwy, chociaż ŁKS może czuć niedosyt, bo miał jakąś optyczną przewagę. Ten remis jest naszym sukcesem. Zagrałem na zero, nie puściłem brami i to jest pozytyw tego meczu. Zagraliśmy konsekwentnie całą drużyną.

Bogusław Baniak, trener Warty: - Przyjechaliśmy do lidera. Gdyby nie było tych osłabień w moim zespole i w ŁKS-ie, to spotkanie byłoby na pewno barwniejsze i może byłyby bramki. ŁKS wyszedł z chęcią wygrania meczu. Początkowo zaatakowali pressingiem i przez 20 minut nie wiedzieliśmy co się dzieje. Później gra się wyrównała, a w pierwszej roli wystąpił Bledzewski, który wybronił 0:0 do przerwy. W szatni padły ostre słowa i to poskutkowało mimo, że byliśmy na boisku lidera. Nie miałem jednak żadnego argumentu z przodu. Na ławce miałem tylko defensywnych pomocników i obrońców. Mecz był taktycznie bardzo dobry. ŁKS grał do końca niesiony dopingiem i mógł strzelić w 94. minucie. Chciałbym, żebyśmy się spotykali na boiskach Ekstraklasy. ŁKS zasłużył, żeby być w gronie najlepszych.

Andrzej Pyrdoł, trener ŁKS-u: - Dzisiaj skończyliśmy mecz z dwiema kolejnymi kontuzjami i sporo tych urazów mamy. Gieraga doznał kontuzji kolana, a Romańczuk podkręcił staw skokowy.

Jakub Kosecki, pomocnik ŁKS-u: - Na pewno nie jesteśmy zadowoleni ze straty punktów. Był to bardzo trudny mecz. Wiedzieliśmy, że Warta przyjedzie osłabiona kadrowo, ale my też mieliśmy problemy. Chcieliśmy wygrać, jednak się nie udało. Jedynym pozytywem tego spotkania jest brak straconej bramki, z czym ostatnio mieliśmy problemy.