Lekarka nowotomyskiej pediatrii zakażona koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia na oddział! [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Dyrekcja nowotomyskiego szpitala potwierdziła nam informacje, jakie dotarły do naszej redakcji piątkowego popołudnia.

Dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu Tomasz Przybylski potwierdził nam, że u jednej z pracujących na oddziale pediatrycznym, dojeżdżających do szpitala lekarek stwierdzono dodatni wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2.

- Zakażenie nie miało związku z pracą w naszym szpitalu, a sama lekarka nie była tego świadoma, dlatego przyszła do pracy. Z chwilą uzyskania informacji o zarażeniu szpital niezwłocznie i we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu, wdrożył postępowanie prewencyjne w kierunku przeciwdziałania rozpowszechniania się wirusa SARS-CoV-2 (zgodnie z rekomendacjami GIS). Wobec osób mających kontakt z zakażoną osobą zastosowano kwarantannę oraz ustalono dalsze postępowanie i diagnostykę. Obecnie pediatria nadal pracuje, jednak zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną zawiesiliśmy przyjęcia na oddział dziecięcy

- usłyszeliśmy.

Lekarka nowotomyskiej pediatrii zakażona koronawirusem. Wstr...

Jak dodał, dyrekcja szpitala jest w stałym kontakcie z Sanepidem w tej sprawie. Uspokajamy, że placówce obecnie nie grozi zamknięcie.

Dodajmy, że również w piątek nowotomyski sanepid potwierdził nam dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Więcej piszemy TUTAJ - KLIKNIJ!

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Lekarka nowotomyskiej pediatrii zakażona koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia na oddział! [FOTO] - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie