Kraj: 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejna ofiara śmiertelna

Jakub Czekała
Jakub Czekała
alrchiwum naszemiasto
W niedzielę 29 marca po godzinie 9 rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce.

- Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące
- poinformowano.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejne 2 osoby z wykrytym koronawirusem w Wielkopolsce to:

- kobieta w średnim wieku z powiatu chodzieskiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Koninie. Trwa ustalanie kontaktu zakażenia.

W województwie mamy 103 osoby zakażone koronawirusem.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Materiał oryginalny: Kraj: 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejna ofiara śmiertelna - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie