Komunikat Salming Ekstraliga Unihokeja Seniorek PKS MOS Zbąszyń – KS Luce Bielsko Biała

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
W sobotę i niedzielę, 16-17 marca unihokeistki PKS MOS Zbąszyń rozegrały swoje ostatnie mecze tego sezonu w hali „Zbąszynianka”. Były to bardzo udane występy, które z pewnością usatysfakcjonowały zgromadzoną na widowni publiczność. Tym razem kibice oglądali dwa mecze z zespołem KS Luce Bielsko Biała.

Oba spotkania miały bardzo podobny przebieg. Od początku PKS MOS dyktował warunki gry i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Drużyna z Bielska Białej robiła wszystko żeby bronić dostępu do własnej bramki ale nasze zdobycze bramkowe rosły z upływem kolejnych minut. Już pierwsza tercja przyniosła osiem trafień. Dalsze części pozwalały poprawiać statystyki indywidualne poszczególnym zawodniczkom naszego zespołu, które systematycznie pokonywały bramkarkę rywalek. Ostatecznie pokonaliśmy zespół gości imponującym wynikiem 24:0.

Niedzielne spotkanie miało podobny scenariusz
Zawodniczki PKS MOS dominowały na boisku choć rywalki stawiły nieco większy opór nie pozwalając poprawić sobotniego wyniku końcowego. Wynik nie był zagrożony ani na moment ale zdobywanie kolejnych bramek przychodziło nieco trudniej. Po czterdziestu minutach meczu prowadziliśmy sześcioma bramkami. Wysiłek Bielska włożony w grę obronną w dwóch pierwszych tercjach przełożył się na wynik ostatniej części meczu. Utrata sił i mniejsza koncentracja pozwoliła naszemu zespołowi na zdobycie kolejnych dziesięciu bramek przypieczętowując tym samym końcowe zwycięstwo wynikiem 16:0.

Ostatnim akcentem kończącego się sezonu 2018/2019 będzie wyjazdowy mecz z zespołem Trzebini, który zdecyduje o końcowej klasyfikacji w ligowej tabeli. Życzymy powodzenia.

64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A