Juniorzy Wolsztyniaka Wolsztyn polegli w ćwierćfinałach

Roman Rzepa
W Wolsztynie zakończyły się ćwierćfinały do Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej. Gospodarze nie przeszli do półfinału

Bez dwóch podstawowych zawodników Pawła Sarbaka oraz Jakuba Głowackiego wykluczonych z powodu kontuzji zawodnicy Wolsztyniaka przystąpili do ostatniego turniejowego spotkania z GSPR Gorzów WLKP. Po przegranym meczu na otwarcie turnieju ze Śląskiem Wrocław 31-34 oraz sobotniej wygranej z MOS Wrocław 29-25 niedzielne spotkanie miało charakter ostatniej szansy. Aby awansować do półfinałów mistrzostw Polski juniorów Wolsztyniacy musieli wygrać. Tak się jednak nie stało bowiem rywale okazali się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla osłabionych gospodarzy. Już pierwsze minuty spotkania pokazały kto jest lepiej przygotowany. Szybkie kontry i kilka składnych akcji pozwoliło rywalom zdobyć kilku bramkową przewagę. Do przerwy Wolsztyniak przegrywał 17-8. W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił i ostatecznie Wolsztynianie ulegli 32-23. Na otarcie łez w klasyfikacji na najlepszego zawodnika turnieju pierwsze miejsce uzyskał zawodnik Wolsztyniaka Patryk Szuta.