Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jaką podłogę wybrać do naszego mieszkania ?

Artykuł sponsorowany
Odpowiedź nasuwa się prosta : najlepszą , najładniejszą , najtrwalszą i najtańszą. Każda podłoga drewniana ma swoją indywidualną cechę uzależnioną od gatunku i środowiska wzrastania. Wykazuje swoją zmienność w zależności od poziomu wilgotności i zmian temperatury.

Od najdawniejszych czasów wrodzona człowiekowi wrażliwość estetyczna powodowała, że wyglądowi podłogi i wrażeniu, jakie wywołuje jej oglądanie, przypisywane było duże znaczenie. Drewno było stosowane na podłogi od niepamiętnych czasów.

Drewniane podłogi są w stanie sprostać wielu wymaganiom współczesnego budownictwa – sprężystość, odpowiednia ścieralność , małe odkształcenia, bezproblemowa eksploatacja., Szeroka różnorodność podłóg drewnianych jest w stanie zaspokoić inspiracje projektantów wnętrz – istnieje możliwość kombinacji zestawień – harmonia , kontrast , ekologia , autentyczność w strukturze powierzchni .

Podłogi z desek surowe bądź zabezpieczone olejem czy woskiem przetrwały setki lat w zamkach, dworach czy budynkach mieszkalnych do czasów współczesnych. Podłogi drewniane możemy podzielić na następujące grupy:

• Parkiet lity
• Deska lita
• Mozaika parkietowa
• Parkiet przemysłowy
• Finishparkiety i finishdeski
• Drewniane podłogi warstwowe ( typ deski barlineckiej)
• Podłogi z korka

Parkiet zawsze był najbardziej wytwornym ale i najbardziej kosztownym rozwiązaniem podłogi. Parkiet lity wykonany w pełni z jednego gatunku drewna , najbardziej znane u nas gatunki to : dąb , jesion , buk, wiąz, akacja a także gatunki egzotyczne takie jak : merbau , iroko , cabreuva , lapacho , akajou , oliwka, itp.

Deska lita to duży element drewna litego , Pierwsze podłogi w Polsce wykonywane były z drewna iglastego : jodła, sosna , modrzew , w latach późniejszych deski z dębu , jesionu czy z przeróżnych gatunków drewna z całego świata.

Mozaika parkietowa – drobne elementy z drewna – najbardziej znane podłogi mozaikowe są z okresu lat 60 i 70 montowane w budownictwie wielkopłytowym. Są też mozaiki intarsjowane , które możemy spotkać w zabytkowych budynkach jako podłogi ręcznie robione ( mozaiki pałacowe).

Parkiet przemysłowy
– drobne elementy litego drewna bez piórowpustu , zwany „ industrialnym”pojawił się w ofercie podłóg pod koniec lat 80 ubiegłego stulecia ( choć był szeroko stosowany szczególnie w naszym mieście jako posadzki drewniane w zakładach włókienniczych) , jako materiał na silnie eksploatowane podłogi najpierw w centrach handlowych , lotniskach , a z czasem w mieszkaniach ( loftach).

Finishparkiety i finishdeski to nic innego jak fabrycznie wykończone parkiety i deski z tą różnicą , że elementy te składają się z 2 lub 3 warstw. Dzięki takiej konstrukcji finishparkiety nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Drewniane podłogi warstwowe ( typ deski barlineckiej) – to deska fabrycznie klejona warstwami na podkładzie z rusztu z listewek z drewna iglastego , natomiast górna warstwa użytkowa obłożona jest drewnem liściastym ( dąb , klon , jesion , merbau, jatoba, doussie , itd.), Deski te posiadają różne formy wykończenia – lakier, olej naturalny , olej koloryzujący jak i duże i jednorodne rozmiary desek np. długość 2200 mm. Można montować w dóch wariantach : 1/ podłoga panelowa pływająca , 2/ podłoga klejona do podłoża. Podłoga na ogrzewanie podłogowe.

Podłogi z korka - to najbardziej ekologiczne , ciche i ciepłe podłogi - mają wysokie parametry izolacyjności akustycznej i termicznej, są elastyczne, dzięki temu zapewniają komfort eksploatacji, antystatyczne i łatwe w pielęgnacji, oferowane w bogatej palecie naturalnych i barwionych wzorów.

Jeśli chcemy uniknąć problemów z naszą podłogą drewnianą powinniśmy poszukać wyspecjalizowanych salonów , gdzie zarówno zobaczymy kolekcje, rodzaje podłóg, ale najwięcej dowiemy się od fachowców , który rodzaj podłogi drewnianej i jaki sposób montażu najbardziej spełni nasze oczekiwania.

Zapraszamy do sklepów Parkietus www.parkietus.com.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto