Grad bramek w meczu o awans do A -klasy. Wszystko jasne w okręgówce

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Ekipa Płomienia - radosna po przedostatnim meczu ligi, który dał utrzymanie
Ekipa Płomienia - radosna po przedostatnim meczu ligi, który dał utrzymanie Płomień Przyprostynia
Za nami ostatnie – według terminarza – kolejki w amatorskich rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. To oczywiście nie koniec zmagań, bo za tydzień odbędą się kolejki zaległe – w związku z wcześniejszym zawieszeniem rozgrywek.

Zapraszamy jednak na małe podsumowanie tego, co się działo na boiskach w weekend 19 i 20 czerwca. Zaczynamy od odnotowania, że piłkarze Płomienia Przyprostynia pokonali na własnym obiekcie Piasta Poniec 4:0 i zapewnił sobie utrzymanie w V lidze.

Sensacją w klasie okręgowej zakończył się pojedynek Huraganu Michorzewo z Sokołem Duszniki. Otóż beniaminek z gminy Kuślin jeszcze kilka kolejek temu mógł bić się o awans, z kolei Sokół dołował w tabeli. I Duszniczanie nadal są w dolnej części ligi, ale już nie na ostatnim miejscu. W Michorzewie niespodziewanie wygrali 0:1. Inne wyniki: Granowo – Wronczyn 3:0 walkower, Niepruszewo – Stare Oborzyska 2:0, Kaszczor – Siedlec 8:1, Strykowo – Czacz 1:3, Kamieniec – Kębłowo 1:2, Komorniki – Wijewo 6:0.

Natomiast w Grodzisku Wielkopolskim odbył się mecz o bezpośredni awans. Nasza Dyskobolia (2 miejsce) podejmowała lidera – Orkana Konarzewo. Wygrana grodziszczan sprawiłaby, że ci minęliby rywala, a tym samym przed ostatnią kolejką mieli otwartą autostradę do bezpośredniego awansu – drugie miejsce premiuje bowiem grę w barażach o V ligę. W niedzielne popołudnie, w ogromnym – ponad 30-stopniowym upale lepszy okazał się lider, pokonując Dyskobolię 3:2 i zapewniając sobie bezpośredni awans. Grodzisk o możliwość występów w V lidze zagra w barażach.

Tymczasem wiemy już, że w nowym sezonie w lidze okręgowej zagra Korona Bukowiec i NAP Nowy Tomyśl. Obie ekipy zapewniły już sobie awans. Korona w sobotę zremisowała w Strzyżewie 2:2, NAP za to wygrał 1:6 we Wroniawach. Pozostałe wyniki: Mochy – Sielinko 3:0, Rakoniewice – Zbąszyń 0:2, Obra – Kopanica 3:5.

Czas na B-klasę. Oto wyniki grupy 3: Wróblewo II – Wąsowo 3:3, Sękowo – Słopanowo 2:1, Chrzypsko Wielkie – Kąsinowo 1:5, Brody – Rudniki 0:7, Obrzycko – Podrzewie 7:1, Wartosław – Binino 4:2.

Grupa V: Jabłonna – Łomnica 6:7. Wynik robi wrażenie, szczególnie, że był to pojedynek o awans do A-klasy, który w iście hokejowym stylu wygrała Łomnica; Jastrzębsko Stare – Bolewice 3:0, Chobienice – Boruja Kościelna 3:1, Tuchorza – Jaromierz 1:1, Nowy Tomyśl – Nądnia 5:3.

Za tydzień ostatnia kolejka i oficjalne podsumowanie rozgrywek. Poinformujemy o awansach i spadkach.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Materiał oryginalny: Grad bramek w meczu o awans do A -klasy. Wszystko jasne w okręgówce - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie