Gmina Zbąszyń: Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas IV-VIII, w ZSP Przyprostynia - 25.06.2021. Hura wakacje! [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Gmina Zbąszyń: Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas IV-VIII, w ZSP Przyprostynia - 25.06.2021 r.Dobiegł końca trudny dla wszystkich rok szkolny 2020/2021. W Zespole Szkolno-Przedszkonym w Przyprostyni uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach I-III odbyło się o godz. 9.00, natomiast klas IV-VIII o godz. 11.00. Uczniowie spotkali się na dziedzińcu szkoły.

Gmina Zbąszyń: Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas IV-VIII, w ZSP Przyprostynia - 25.06.2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dobiegł końca trudny dla wszystkich rok szkolny 2020/2021. W Zespole Szkolno-Przedszkonym w Przyprostyni uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach I-III odbyło się o godz. 9.00, natomiast klas IV-VIII o godz. 11.00. Uczniowie spotkali się na dziedzińcu szkoły. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Szkoły oraz powitaniem uczniów, nauczycieli, rodziców przez dyrektorkę szkoły Lucynę Młodystach. Pani dyrektor odczytała list Ministra Edukacji i Nauki - Przemysława Czarnka.

Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Sekretarz Gminy Marcin Hoffmann, pogratulował i wręczył Nagrodę Burmistrza Złotemu Absolwentowi - Miłoszowi Ruciochowi. Wychowawcy poszczególnych klas nagrodzili najlepszych uczniów. Nagrody trafiły również młodych sportowców, wolontariuszy oraz najlepszych uczniów biorących udział w projektach i konkursach.

Spotkanie zakończyli ósmoklasiści odtańceniem Poloneza i podziękowaniami dla nauczycieli i pracwników szkoły.

List Ministra Edukacji i Nauki - Przemysława Czarnka

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice, dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami.

Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Gmina Zbąszyń: Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas IV-...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Dodaj ogłoszenie