Gmina Zbąszyń: VII Sztafeta z Łabędziem. Nowy Dwór - Hubertówka - 13 czerwca 2021. Do trzech razy sztuka [Zdjęcia]

Zwycięskie 3 drużyny stanęły na podium. Zawodnicy już umawialisię na kolejną sztafetę planowaną w listopadzie Dorota Michalczak
VII Sztafeta z Łabędziem. Nowy Dwór - Hubertówka - 13 czerwca 2021. Do trzech razy sztuka.

VII Sztafeta z Łabędziem

W niedzielę 13 czerwca odbyła się VII Sztafeta z Łabędziem. Wydarzenie przełożone z listopada 2020.

Sztafeta to zespołowa konkurencja sportowa, odbywająca się na trasie podzielonej na odcinki. Następny zawodnik może wystartować dopiero po ukończeniu odcinka przez poprzedniego, gdy otrzyma od poprzednika pałeczkę w wyznaczonej strefie zmian. O kolejności decyduje pozycja na mecie ostatniego zawodnika.

Do trzech razy sztuka

W dzisiejszych biegach udział wzięło 15 dobranych przez organizatorów, czteroosobowych drużyn.
Każdy zawodnik musiał pokonać dwukrotnie trasę o długości 2,5 km. Łącznie jedna drużyna pokonała 8 okrążeń, co łącznie stanowi 20 km.

z czasem 1 godz. 22 min 48 sek.

Miejsce III przypadło zespołowi 8, który pokonał trasę w czasie 1 godz. 23 min 22 sek.

• Agnieszka Wachowska

Każdy uczestnik sztafety otrzymał medal w postaci statuetki. Zwycięzcy otrzymali skromne upominki ufundowane przez PSB Mrówka, natomiast Firma Zygula, zapewniła kiełbasę na grilla?

Organizatorem VII Sztafety z Łabędziem, jest Klub Biegacza TKKF "Łabędź" Zbąszyń.

Gmina Zbąszyń: VII Sztafeta z Łabędziem. Nowy Dwór - Huber...

VI Sztafeta z Łabędziem. Nowy Dwór - Hubertówka 17 listopada...

V Sztafeta z Łabędziem. Nowy Dwór - Hubertówka 18 listopada ...