Gmina Zbąszyń: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze - Czworonogi do adopcji

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zakład Usług Komunalnych w Zbąszyniu
Gmina Zbąszyń: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze - Czworonogi do adopcji. W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze, na adopcję czekają 4 psiaki.

Gmina Zbąszyń: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze - Czworonogi do adopcji

W roku 2020 r. do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowy Dworze przyjęto 29 psów, podpisano 16 adopcji, z czego 13 zostało odebranych przez swoich właścicieli. Tylko w grudniu 2020 r. do schroniska trafiły 4 psy, podpisano 2 adopcje, a 2 psy wróciły do swoich właścicieli.

Z nowym 2021 rokiem do Schroniska został przyjęty 1 pies i 1 został adoptowany.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze zostało tymczasowo zamknięte dla wolontariuszy ze względu na obecnie panującą pandemię koronawirusa. Decyzję o jego zamknięciu podjęto w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Wolontariuszy oraz pracowników Zakładu. Jednakże w dalszym ciągu do Schroniska przyjmowane są na bieżąco bezdomne psy wyłapywane z terenu Gminy Zbąszyń i przeprowadzane są adopcje.

Psy do adopcji - schronisko dla zwierząt Nowy Dwór

Osoby zainteresowane adopcją czworonoga, mogą w każdej chwili kontaktować się z pracownikiem Zakładu Usług Komunalnych w celu umówienia terminu wizyty w schronisku i podpisania umowy adopcyjnej. Aktualne kartoteki psów przygotowanych do adopcji dostępne są na stronie internetowej http://www.zuk.zbaszyn.pl/

Obecnie w schronisku przebywa 5 psów, z których 4 są przygotowane do adopcji, czyli zakończyły okres kwarantanny, są zaszczepione, wysterylizowane/wykastrowane oraz otrzymały pozytywną opinie weterynarza.

Zwierzęta pod opieką weterynarza

Psy przebywające w schronisku znajdują się pod stałą opieką weterynaryjną. Zakład Usług komunalnym ma podpisaną umowę z weterynarzem, który dwa razy w miesiącu odwiedza schronisko w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia zwierząt. W związku z tym, że do schroniska trafiają zwierzęta w różnej kondycji zdrowotnej, wiele z nich wymaga specjalistycznego leczenia (czasami kosztownego) i zabiegów w przychodni weterynaryjnej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nadzór nad działalnością schroniska pełni Powiatowy Inspektor Weterynarii w Nowym Tomyślu. W 2020 roku przeprowadzone zostały 3 kontrole, podczas których nie wniesiono zastrzeżeń dotyczących sprawowanej opieki na zwierzętami jak i funkcjonowania gminnego schroniska. Roczny koszt utrzymania schroniska to około 45 tys. zł.

Zakład Usług Komunalnych, ul. Topolowa 31a, 64-360 Zbąszyń
zuk@zuk.zbaszyn.pl
www.zuk.zbaszyn.pl

Gmina Zbąszyń: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dw...

Zbąszyń: Psy do adopcji w schronisku dla zwierząt w Nowym Dw...

Nowy Dwór: Dzieci niosą pomoc schronisku dla zwierząt [Zdjęc...

Wycieczka do Schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze - 25 paź...

Zbąszyń. Wywiad z Sylwią Dynowską opiekunką chorych zwierząt

Stowarzyszenie Patriotyczny Zbąszyń, z darami w schronisku d...

Jak zadbać o zwierzęta latem. Krótki poradnik dla posiadaczy...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie