Gmina Kuślin. Wypadek na autostradzie A2 [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Przez ponad dwie godziny trwały utrudnienia na 124 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania, po wypadku do jakiego doszło w tym miejscu.

W niedzielę 8 listopada kilka minut przed godziną 22 służby zaalarmowano o wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wysłano strażaków z Kuślina, Wąsowa i Nowego Tomyśla, pogotowie, policję i służby autostradowe.

Gmina Kuślin. Wypadek na autostradzie A2 [ZDJĘCIA]

Okazało się, że podróżujący Volkswagenem Touranem obywatel Ukrainy uderzył w tył innego Volkswagena - Multiwana. W wyniku zderzenia kierowca tego drugiego pojazdu - obywatel Białorusi stracił panowanie nad autem, na skutek czego zjechał z autostrady, poboczem przejechał około 300 metrów, przebił siatkę oddzielającą autostradę od okolicznych pól, a następnie uderzył w nasyp znajdującego się tam wiaduktu Michorzewo - Trzcianka.

- Obaj kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym (kontrola ABC, wsparcie psychiczne, opatrzenie ran głowy, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa) oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Uczestników zdarzenia (obywatela Białorusi i Ukrainy) przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu poszkodowanych przetransportowano jednego z nich do szpitala w Nowym Tomyślu, drugi nie wymagał hospitalizacji - poinformował oficer prasowy KP PSP, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej kapitan Damian Żukrowski.

Z powodu wypadku zablokowany był szybki pas autostrady w kierunku Poznania. Utrudnienia trwały ponad dwie godziny.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Materiał oryginalny: Gmina Kuślin. Wypadek na autostradzie A2 [ZDJĘCIA] - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie