Festyn "Opalenica gra dla Mai" trwa! Liczy się każdy grosz

Patrycja Bartkowiak
Patrycja Bartkowiak
Udostępnij:
W Opalenicy właśnie trwa festyn zorganizowany pod hasłem "Opalenica gra dla Mai". Dziewczynka potrzebuje bardzo kosztownej terapii genowej by uporać się z chorobą, dlatego liczy się wsparcie każdego grosza. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji.

W sobotę 26 czerwca o godzinie 16, na terenie przy Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy rozpoczął się festyn "Opalenica gra dla Mai". Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy mają okazję wesprzeć zbiórkę na rzecz powrotu do zdrowia dziewczynki.

Maja do pewnego momentu swojego życia rozwijała się, tak jak zdrowe dzieci, jednak z czasem jej rodzice zaczęli zauważać niepokojące symptomy, które zwiastowały diagnozę.

Pamiętam, kiedy po raz pierwszy usłyszałam te słowa: SMA. Zmroziło mnie. Kiedy 17 maja dostałam potwierdzenie diagnozy, odebrało mi mowę. Do końca wierzyłam, że to nieporozumienie… A jednak stanęliśmy oko w oko z brutalną rzeczywistością.- pisze mama małej Mai na internetowym koncie zbiórki poświęconej dziewczynce

Terapia genowa, której potrzebuje dziewczynka jest bardzo droga. Jej koszt to 9 milionów złotych, dlatego rodzice proszą o każde wsparcie.

Ta diagnoza nie może być wyrokiem. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, dlatego walczymy o to, co najlepsze dla naszej córeczki. Dzięki Wam możemy spełnić marzenie, dzięki Wam możemy dokonać cudu i sprawić, że życie Majeczki nie będzie skazane na cierpienie, ból i ograniczenia. Twoje dobre serce może zmienić wiele!

Na wszystkich tych, którzy są zainteresowani wsparciem walki o zdrowie małej Mai, czeka dziś moc atrakcji. Są punkty gastronomiczne, pokazy sprzętu strażackiego, stoiska KGW z gminy Opalenica, a dla najmłodszych uczestników, dmuchane zamki. Oprócz tego do rozlosowania i wylicytowania są atrakcyjne nagrody, przygotowane przez strażaków ochotników z Opalenicy i ze Zbąszynia. Są to m.in. przejazd łodzią po Jeziorze Błędno oraz wjazd 32 metry w górę w hydraulicznym podnośniku koszowym.

Czas spędzony na pomaganiu oraz dobrej zabawie umilają dziś zespoły 7 Brass oraz Blueshift, a także Opalenicka Orkiestra Dęta i Opalenicka Grupa Wokalna. Już o 20:30 ma rozpocząć się występ gościa specjalnego, Czadomana!

Pomagać można nie tylko dzisiaj, bowiem cały czas istnieje możliwość wsparcia zbiórki dla Mai Tomczak na siepomaga.pl.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Materiał oryginalny: Festyn "Opalenica gra dla Mai" trwa! Liczy się każdy grosz - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie