Ekstraliga Unihokeja Kobiet. PKS MOS Zbąszyń - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 3:4

ZCSTiR/DM
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Za nami kolejny mecz rozgrywany w ramach Ekstraligi Unihokeja Kobiet. Tym razem zespół PKS MOS Zbąszyń zmierzył się z obecnym Mistrzem Polski drużyną Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk.

Pierwsza tercja
Za nami kolejny mecz rozgrywany w ramach Ekstraligi Unihokeja Kobiet. Tym razem zespół PKS MOS Zbąszyń zmierzył się z obecnym Mistrzem Polski drużyną Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. Od pierwszego gwizdka zarysowała się wyraźna przewaga przeciwniczek. Pierwszą bramkę już w 3 minucie i 41 sekundzie zdobyła Laura Łącka. W 17 minucie i 48 sekundzie drugą bramkę zdobywa Hanna Samson. Pierwsza tercja meczu kończy się wynikiem 2 do 0 dla zawodniczek z Gdańska.

Druga tercja
Druga odsłona spotkania rozpoczyna się niefortunnie dla zbąszynianek, które tuż po wznowieniu gry tracą trzecią bramkę. Zdobywa ją Laura Łącka. Minutę później pierwszego gola dla PKS MOS Zbąszyń strzela Marika Adamczyk. Jednak ponownie do bramki zbąszyńskiej wpada piłka w 24 minucie po strzale Jagody Wieczorek .Od tego momentu gra się wyrównuje, a ataki miejscowych są co raz groźniejsze.

Trzecia tercja
Trzecia tercja toczy się przy zdecydowanej przewadze zawodniczek ze Zbąszynia, które zdobywają dwie kolejne bramki. Najpierw Klaudia Szelzchen, a następnie Joanna Szelzchen. Na tablicy widnieje wynik 3 do 4. Choć końca meczu pozostawało jeszcze 8 minut i nasze zawodniczki bardzo ambitnie walczyły to nie udało doprowadzić się do remisu. Komplet punktów powędrował do Gdańska, a drużyna ta umocniła się na pozycji lidera w tabeli obecnego sezonu. Najlepszą zawodniczką spotkania w drużynie zbąszyńskiej wybrana została Magdalena Marek, a w zespole z Gdańska Laura Łącka.

Statystyki bramkarzy:
Kamila Kotecka PKS MOS Zbąszyń 82,61% (4 wpuszczone bramki na 19 strzałów ), Mariola Szarmach Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 89,29% % (3 wpuszczone bramki na 25 strzałów ).

Drużyna PKS MOS Zbąszyń po pięciu rozegranych meczach zajmuje drugie miejsce w tabeli, a na prowadzeniu w punktacji indywidualnej ekstraligi kobiet jest Joanna Szelzchen, która do tej pory zgromadziła 27 punktów ( 15 strzelonych bramek i 12 asyst).

16 listopada drużyna ze Zbąszynia rozegra kolejne spotkanie tym razem w Nowym Targu z miejscowym Podhalem.

64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A