Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - happening 2014 [Zdjęcia

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, z tej okazji uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu oraz Zespołu Szkół nr 1 im. St. Garczyńskiego w Zbąszyniu, zorganizowali happening pod nazwą "Majówka z Polską".

Majówka z Polską

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, z tej okazji uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu oraz Zespołu Szkół nr 1 im. St. Garczyńskiego w Zbąszyniu, już 28 kwietnia zorganizowali happening pod nazwą "Majówka z Polską". Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – jest polskim świętem wprowadzonym na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Odczytali legendę o Lechu, Czechu i Rusie

Do uczczenia święta flagi, uczniowie zgromadzili się na rynku w białych i czerwonych strojach z balonami w tych samych kolorach. Zaprosili gości, którzy odczytali legendę o Lechu, Czechu i Rusie wyjaśniającą początki państwa polskiego oraz pochodzenie naszych barw narodowych, godła i powstania pierwszej stolicy naszej Ojczyzny. W roli lektorów wystąpili: Katarzyna Kutzmann-Solarek - ZCK, ks. Łukasz Wegner - Wikariusz Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu, Bogusław Pietrusiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Wiesław Banaszak - wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu,Tomasz Kurasiński - Burmistrz Zbąszynia oraz Andrzej Wilkoński - Starosta Nowotomyski.

Konkurs plastyczny

Happeningowi towarzyszył konkurs plastyczny - prace wykonali uczniowie szkoły podstawowej, które zostały rozwieszone na rynku. Za najładniejsze, ich autorzy otrzymali nagrody.
Dla upamiętnienia tego niecodziennego wydarzenia, zostało wykonane wspólne zdjęcie.

Mniej wina w Europie

Wideo

Materiał oryginalny: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - happening 2014 [Zdjęcia - Zbąszyń Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie