Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy koło Zbąszynia - 4.09.2021 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Burmistrz Gminy Zbąszyń – Tomasz Kurasiński przyjął z rąk Starostów dożynkowych - Aleksandry i Piotra Stankowskich chleb, upieczony z tegorocznych zbiorów.

Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy  koło Zbąszynia - 4.09.2021
Burmistrz Gminy Zbąszyń – Tomasz Kurasiński przyjął z rąk Starostów dożynkowych - Aleksandry i Piotra Stankowskich chleb, upieczony z tegorocznych zbiorów. Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy koło Zbąszynia - 4.09.2021 Dorota Michalczak
Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy koło Zbąszynia - 4.09.2021

Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy koło Zbąszynia - 4.09.2021

W sobotę 4 września w Chrośnicy, odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji to czas radości i podziękowań, zwieńczenie całorocznego trudu rolników. Dożynki rozpoczęły się mszą św. dziękczynną. Po mszy nastąpił przemarsz korowodu ulicami wioski, na boisko sportowe. Uroczystości towarzyszyła Zbąszyńska Orkiestra Dęta. Po złożeniu wieńców najważniejszego dożynkowego elementu, powitaniu gości, burmistrz Gminy Zbąszyń – Tomasz Kurasiński przyjął z rąk Starostów dożynkowych - Aleksandry i Piotra Stankowskich chleb, upieczony z tegorocznych zbiorów. Owoc ziemi i pracy ludzkich rąk.

Czas radości i podziękowań rolnikom za trud i zebrane plony

Wydarzenie ubarwił występ artystyczny dziecięcego zespołu w strojach ludowych z ZSP w Chrośnicy (obrzęd dożynkowy), Zespołu Regionalnego „Wesele Przyprostyńskie”, oraz zespołu „Wesoła Ferajna”.

Jako gwiazda dożynek, na scenie wystąpił Mirosława Suliga z zespołem „Wędrowne Gitary”. Grupy muzyczna wykonał największe przeboje z repertuaru Czerwonych Gitar oraz Trzech Koron.

Na imprezę przygotowano loterię fantową (każdy los był wygrany), której finał nastąpił na zakończenie wydarzenia. Następnie z DJ Adamem, bawiono się do białego rana.

Dożynki to także pomoc dla Mai. Wolontariusze zapraszali na przejażdżki bryczką, dmuchane zamki, kiermasz wyrobów rękodzielniczych uczniów SOSW, kiermasz książek i rzeczy przekazanych przez fundację Nasz Dom. Był duży wybór domowych ciasto do kawy oraz pierogi.

Dożynki Gminno - Parafialne 2021, na boisku sportowym w Chrośnicy

Zgłodniali mieli do wyboru smaczne dania i wyroby regionalne przygotowane przez lokalne KGW. Dodatkowo był punkt profilaktyki prozdrowotnej, wystawa sprzętu rolniczego.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Zbąszyń, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, ZCK, ZUK, Sołtys i Rada Sołecka Chrośnica, Stowarzyszenie Aktywna Wieś Chrośnica, OSP Chrośnica, SOSW Zbąszyń, Fundacja Nasz Dom, DD Senior-Wigor.

Dożynkowe dekoracje - Chrośnica gmina Zbąszyń

Dożynki 2021. Dożynkowe dekoracje - Chrośnica gmina Zbąszyń [Zdjęcia]

Sprzęt rolniczy na dożynkach gminno - parafialnych w Chrośnicy - 4.09.2021

Sprzęt rolniczy na dożynkach gminno - parafialnych w Chrośni...

Burmistrz Gminy Zbąszyń – Tomasz Kurasiński przyjął z rąk Starostów dożynkowych - Aleksandry i Piotra Stankowskich chleb, upieczony z tegorocznych zbiorów.

Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy  koło Zbąszynia - 4.09.2021

Dożynki Gminno - Parafialne w Chrośnicy koło Zbąszynia - 4....

Dożynki Gminno - Parafilne odbyły się w tym roky w Chrośnicy. Barwny korowód przeszedł z kościoła ulicami wioski na boisko sportowe, gdzie odbyła się cała uroczystość.

Korowód. Dożynki Gminno - Parafialne, Chrośnica Gmina Zbąszy...

Dożynki gminne 2021. Chrośnica - ZAPROSZENIE. Zobacz progra...

Słomiane dekoracje dożynkowe. Nądna 2018, Strzyżewo 2015, Ło...

Gmina Zbąszyń: Panie od lat wyplatają dożynkowe wieńce. Kied...

Dożykowe dekoracje - odświętne, kolorowe i fantazyjne. Tak b...

Dożynki Gminne Nądnia 2018 - DEKORACJE [Zdjęcia]

Jak dojechać? Chrośnica - mapa


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Zobacz też: Życie warte miliony. Ratujmy zdrowie Majeczki

Wideo

Dodaj ogłoszenie