Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński, przeszedł na emeryturę

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Adam Polański/ KP PSP Nowy Tomyśl
Po prawie 40 latach w mundurze, we wtorek, 30 czerwca, asp. sztab. Andrzej Łaciński przeszedł na zasłużoną emeryturę. - Nasze strażackie grono opuszcza więc jeden z najlepszych – legenda pożarnictwa- nie kryją jego koledzy.

To z pewnością był trudny dzień dla wszystkich strażaków, bowiem od lat asp. sztab. Andrzej Łaciński w nowotomyskiej komendzie służył kolegom nie tylko fachową wiedzą i doświadczeniem, ale i znakomitym poczuciem humoru i umiejętnością rozwiązywania nawet najtrudniejszych sytuacji.

Za zasługi i wzorowo pełnioną służbę był wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Otrzymał między innymi Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrną i Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złoty, Srebrny i Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz wiele nagród Komendanta Głównego i Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

- Dzisiaj wszyscy bez wyjątku jesteśmy dumni mogąc powiedzieć, że służyliśmy w jednym szeregu z kimś dla kogo mundur, zaangażowanie i drugi człowiek stanowiły priorytet w działaniu- podkreślają współpracownicy Andrzeja Łacińskiego, którzy dziś żegnali go w budynku KP PSP w Nowym Tomyślu.

Andrzej Łaciński przez lata pełnił również funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego PSP. I to od tej strony udało nam się poznać go najlepiej. W każdej sytuacji i okolicznościach mogliśmy liczyć na jego fachowość, rzetelność i pomoc. I za to chcemy dziś serdecznie podziękować. A na emeryturze życzymy realizowania swoich życiowych pasji i zainteresowań.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie