Dominacja wolsztyńskich żeglarzy w Warszawie - Puchar Polski

materiał internauty
Mistrzostwa Warszawy zdominowane przez Wolsztyn klasa olimpijska FINN
Mistrzostwa Warszawy zdominowane przez Wolsztyn klasa olimpijska FINN Jacek Binkowski
W dniach 17-19 października na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się Mistrzostwa Warszawy w żeglarstwie w klasie regatowej FINN.

W zawodach uczestniczyli trzej zawodnicy z WKŻ Wolsztyn. Całe regaty zdominowane były przez naszych zawodników i wszyscy zajęli miejsca na podium :
I miejsce Jeremi Zimny,
II miejsce Tomasz Kośmicki,
III miejsce Bartosz Ptak.
Były to ostatnie zawody w tym sezonie. Zawodnicy potwierdzili swoją wysoką formę i dobre przygotowanie przez cały sezon. Należy tu wspomnieć, że cała trójka trenuje pod okiem trenera Jana Szczyglewskiego.

Na regatach został również podsumowany cały rok zmagań na różnych akwenach wodnych w ramach Pucharu Polski. Pod uwagę były brane wyniki z 8 zawodów. I tu również puchary powędrowały do zawodników z Wolsztyna : w kwalifikacji ogólnej I miejsce Tomasz Kośmicki, II miejsce Bartosz Ptak, który zdobył również I miejsce w kwalifikacji młodzieżowców do 22 lat.
Wielkie gratulacje dla zawodników i pomyślnych wiatrów w przyszłym sezonie.