Dąbrówka Wlkp. II Rajd Koziołka w Begu na Orientację Start i meta były na terenie miejscowej firmy Bestem [Zdjęcia]

Zdzisław Nowak
2 września na terenie Nadleśnictwa Babimost odbył się II Rajd Koziołka w Biegu na Orientację. Start i meta były na terenie miejscowej firmy Bestem.

Dąbrówka Wlkp. II Rajd Koziołka
Swój udział zgłosiło 104 uczestników z Babimostu, Gorzowa Wlkp., Kożuchowa, Międzyrzecza, Nowej Soli, Poznania, Świebodzina, Trzciela, Zielonej Góry oraz z gminy Zbąszynek. 95 uczestników startowało na trasie 13 km (TP13), 2 na trasie 25km (TP25) oraz 7 pokonało trasę rowerową o długości 40 km (TP40).
Zadaniem uczestników było pokonanie dystansu w jak najkrótszym czasie i odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych rozmieszczonych w terenie, które zostały wskazane na mapie. Teren przebiegu tras był bardzo ciekawy pod względem mikrorzeźby i głównie po terenie byłej granicy polsko-niemieckiej okresu międzywojennego.

W danej kategorii zwyciężyła ta drużyna, która zaliczając wszystkie punkty kontrolne osiągnęła najlepszy czas.

kategoria TP 13
zwyciężył Paweł Stachowski z Międzyrzecza, przed Bestem Team - Grzegorz Borówczak i Błażej Połka z Dąbrówki Wlkp. i Siemki Team - Elżbieta, Damian i Fryderyk Siemiatowscy ze Świebodzina.

kategoria TP25
zwyciężył : Mariusz Kramski - Zielona Góra, przed Tomaszem Nawrockim - Rakownia.

kategoriaTP40
wygrał Paweł Jankowiak - Paproć, przed Grzegorzem Wydrychem - Trzciel, Joanną Trafas - Kicin oraz Anitą Piątek - Zbąszyń.

Całe wydarzenie przebiegło w doskonałych warunkach pogodowych i znakomitych nastrojach. Wspaniała atmosfera i profesjonalna organizacja dowiodły, że Rajd Koziołka okazał się bardzo udanym wydarzeniem sportowym.477

Zielony Sport to jest to !

Projekt ten za główne zadanie ma naukę posługiwania się mapą i poznawanie lasu. Bieg na orientację polega na tym, że zawodnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami i mają za zadanie wykazać, że wszystkie z nich zostały odnalezione, oczywiście w jak najkrótszym czasie. W tej dyscyplinie liczy się zdolność logicznego i szybkiego myślenia, analiza sytuacji i orientacja w terenie, a do tego dobra kondycja fizyczna. Jest to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu inaczej niż zawsze, na łonie natury i świeżym powietrzu - powiedział kierownik zawodów Marek Pych.

Dla wszystkich uczestników Rajdu czekała regionalna zupa "Niebecz" oraz słodki poczęstunek.