Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co deweloper zbuduje na Siennej Grobli? [ZDJECIA] Konkurs na projekt osiedla

Alicja Charzyńska
Stare, opuszczone budynki przy Siennej Grobli
Stare, opuszczone budynki przy Siennej Grobli T.Bołt/ archiwum
Na początku stycznia br. firma ROBYG kupiła działkę w Gdańsku przy Siennej Grobli, za miesiąc dowiemy się, co deweloper tam zbuduje.

W sąsiedztwie trwa ożywiony ruch: już buduje lub niebawem budowę rozpocznie kilku deweloperów. Parcela znajduje się bowiem w północnej części Gdańska, tuż przy ujściu Motławy do Martwej Wisły. Wiadomo, że powstanie tam nowoczesne osiedle z zabudową mieszkaniowo-usługową o łącznej powierzchni użytkowej ok. 54 tys. m kw. Trwa natomiast bitwa o to, kto je zaprojektuje. Najlepszy projekt zostanie bowiem wybrany w drodze zamkniętego konkursu, w którym wezmą udział doświadczone pracownie.

Deweloper zorganizował zamknięty konkurs, do którego zaproszono osiem pracowni architektonicznych, ale ostatecznie pałeczkę podjęło sześć z nich: Akt Architekci, ART - Biuro Projektowe, Domus Sieniawski&Sieniawski, Rebel Module Global Sp. z o.o., SIM Architekci - wszystkie z Gdańska i Kipp Projekt Warszawa.

- Sienna Grobla ze względu na swoją lokalizację jest miejscem świetnym nie tylko do zamieszkania, ale także inwestowania pieniędzy. Zależy nam, aby projekt podkreślał to, co ważne dla potencjalnych kupujących: piękny widok na Stare Miasto, bezpośrednią bliskość linii brzegowej Motławy, spokój i kameralność miejsca (mimo lokalizacji blisko największych atrakcji turystycznych Gdańska). Wierzymy, że architekci przygotowujący konkursowe projekty Siennej Grobli będą potrafili połączyć w swoich pracach innowacyjne rozwiązania ze wspaniałą i bogatą historią miasta - tłumaczy Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i Marketingu w firmie ROBYG.

Większość należącej do firmy ROBYG działki przy Siennej Grobli objęta jest miejskim planem zagospodarowania przestrzennego i to właśnie on będzie wyznaczał główne ramy, w których mogą poruszać się architekci.
- W konkursie nie wyznaczamy żadnych szablonów i nie narzucamy schematów. Liczymy na pomysłowość twórców, którzy muszą dopasować się do kryteriów wyznaczonych przez plan zagospodarowania – mówi Mariusz Floriański, dyrektor ds. Inwestycji w ROBYG Construction w Gdańsku.

Jury czeka na prace konkursowe do 21 kwietnia, wyniki konkursu poznamy na początku maja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto