Ciężkie chwile LKS Skołyszyn. Pięć goli Przełęczy Dukla

Bogdan Hućko
LKS Skołyszyn przegrał z Przełęczą Dukla 1-5 w meczu XXII kolejki klasy okręgowej. Zdjęcie ilustracyjne Bogdan Hućko
W meczu XXII kolejki klasy okręgowej LKS Skołyszyn wysoko przegrał z Przełęczą Dukla. Beniaminek przeżywa ciężkie chwile i chyba już pogodził się z degradacją. Został też bez trenera. Szymon Cetnarowski objął Podhalanina Biecz.

Gospodarze objęli prowadzenie. Kacper Stój wykorzystał błąd (brak komunikacji) defensywy i bramkarza Przełęczy. Skołyszyn długo nie prowadził, bo odpowiedź dukielskiej drużyny była niemal natychmiastowa. Miejscowi zdobyli bramkę, ale nie została uznana ze względu na pozycję spaloną.

W II połowie Przełęcz zdominowała wydarzenia na boisku, strzeliła kolejne 3 bramki, zasłużenie wygrywając. Przy dwóch golach Karola Zająca asysty zaliczył Konrad Wajs, który z kolei obydwie bramki zdobył po podaniach Krystiana Frączka, któremu dogrywał piłkę przy golu na 1-4 Tomasz Mierzejewski.

Przełęcz wygrała piąty mecz z rzędu.

- Początek meczu był bardzo nerwowy w naszym wykonaniu. Sprezentowaliśmy bramkę naszym rywalom. W pierwszej połowie mecz był trochę szarpany, w drugiej części wszystko rozstrzygnęło się po trzeciej bramce. Druga połowa gładko wygrana przez nas, a pierwsza na remis, chociaż prowadziliśmy 2-1. Cieszymy się z podtrzymanej passy

– powiedział trener Przełęczy Daniel Ożga.

W najbliższej kolejce Przełęcz Dukla podejmuje Start Rymanów, a LKS Skołyszyn w roli gospodarza zagra w sobotę (11 maja, godz. 11) z Tempem Nienaszów.

Mecz XXII kolejki (4 maja):
LKS Skołyszyn – Przełęcz Dukla 1-5 (1-2)
1-0 Kacper Stój (10), 1-1 Karol Zając (12), 1-2 Karol Zając (36), 1-3 Konrad Wajs (61), 1-4 Krystian Frączek (63), 1-5 Konrad Wajs (78)

Skołyszyn: Dominik Bielamowicz – Jacek Kaszycki, Patryk Marszałek (82 Mateusz Buba), Mateusz Skrzyszowski, Mariusz Kurczaba - Tomasz Mituś (65 Kacper Konieczny), Patryk Figura, Jakub Zawisza, Marek Zawisza (72 Jakub Warchoł), Dawid Rachowicz (84 Szymon Filipak) - Kacper Stój (84 Paweł Berkowicz); trener Krzysztof Czochara, asystent Bogdan Rąpała.
Przełęcz: Damian Niemczyński (72 Seweryn Belcik) – Damian Orłowski (80 Kacper Jakieła), Patryk Krzywda, Patryk Słowik, Marcin Korzec - Tomasz Mierzejewski, Krystian Frączek, Bartłomiej Pasterczyk (60 Wiktor Kotłowski), Ksawery Blok (46 Dorian Mikos) - Konrad Wajs, Karol Zając (70 Filip Kuna); trener Daniel Ożga.
Sędziowali: Piotr Farion (Jedlicze) oraz Konrad Majewski (Jasło) i Grzegorz Szczepek (Dębowiec). Żółte kartki: Mariusz Kurczaba – Marcin Korzec. Widzów około 150.