Charytatywne morsowanie dla Mai Tomczak. Mnóstwo wspaniałych ludzi zebrało się na plaży w Kuźnicy Zbąskiej, żeby pomóc dziewczynce!

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Mnóstwo wspaniałych ludzi zebrało się na plaży w Kuźnicy Zbąskiej, żeby pomóc dziewczynce!
Mnóstwo wspaniałych ludzi zebrało się na plaży w Kuźnicy Zbąskiej, żeby pomóc dziewczynce! Anna Borowiak
Udostępnij:
To był wyjątkowy niedzielny poranek. Na plaży w Kuźnicy Zbąskiej tradycyjnie spotkali się miłośnicy zimowych kąpieli, ale tym razem w wyjątkowo szczytnym celu! Wszyscy chcieli dziś pomóc małej zbąszyniance - Mai Tomczak, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla niej jest kosztowna terapia.

Charytatywne morsowanie dla Mai Tomczak. To była magiczna niedziela!

Pogoda jakby wymarzona! Pierwszy śnieg wprowadził wszystkich w klimat nadchodzących świąt. Atmosferę uzupełniła wizyta samego Świętego Mikołaja, który częstował najmłodszych słodkościami. Również amatorzy morsowania przebrali się na tę okazję w mikołajkowe czapki, a plaża w Kuźnicy Zbąskiej w kilka minut wypełniła się ludźmi o wielkich sercach!

Morsowali dla Mai Tomczak

Głównym punktem programu było oczywiście wspólne morsowanie. Po krótkiej rozgrzewce sympatycy zimowych kąpieli zanurzyli się w lodowatej wodzie. Niektórzy mają już doświadczenie, inni morsowali po raz pierwszy. W grupie debiutantów znalazła się między innymi Paulina Jurga - autorka serii "Rosyjska Mafia".

Ale na tym nie koniec, bo atrakcji było całe mnóstwo. Sporym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Przeprowadzono również licytacje. Można było kupić pyszne ciasta, grzane wino czy aromatyczny bigos. Jednym słowem - na bogato zaopatrzonych stoiskach gastronomicznych każdy znalazł coś dla siebie.

Na nudę nie mogli narzekać też najmłodsi. Dzieci miały okazję własnoręcznie ozdobić bombki czy wykonać tradycyjny łańcuch na choinkę. Powodzeniem cieszyło się również oglądanie wozu strażackiego OSP Jabłonna.

Charytatywne morsowanie dla Mai Tomczak. Mnóstwo wspaniałych ludzi zebrało się na plaży w Kuźnicy Zbąskiej, żeby pomóc dziewczynce!

W imprezie wzięli udział amatorzy zimowych kąpieli z Grodziska, Rakoniewic, Wolsztyna, Nowego Tomyśla i okolic. Wszystkich połączył wspólny cel - pomoc Mai Tomczak. Dziewczynka walczy ze śmiertelną chorobą. SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, jest chorobą genetyczną, polegającą na stopniowym osłabieniu i zanikaniu mięśni z powodu obumierania neuronów w rdzeniu kręgowym.

Szansą na zdrowie i normalne życie jest jednorazowe podanie najdroższego leku świata "Zolgensma", czyli zastosowanie terapii genowej. Należy to jednak zrobić zanim dziecko osiągnie 13,5 kilograma wagi.

Każdy dzień działa na niekorzyść Mai, a tak naprawdę powinna ten lek otrzymać natychmiast. Wszystkie zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz Mai Tomczak.

Mnóstwo wspaniałych ludzi zebrało się na plaży w Kuźnicy Zbąskiej, żeby pomóc dziewczynce!

Charytatywne morsowanie dla Mai Tomczak. Mnóstwo wspaniałych...


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie