Cenne Krople Zbąszyń: W Walentynki lała się krew - 14 lutego 2020 [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Spisaliście się! Podczas dzisiejszej akcji poboru krwi - 14 lutego 2020 r.,zebrano ponad 21 litrów krwi.

Spisaliście się!

Do punktu poboru krwi zlokalizowanego w Szkole Branżowej, zgłosiło się 60 osób. Z różnych przyczyn od 13 osób nie można było pobrać krwi - dyskwalifikacja. Jak zawsze, mieszkańcy Zbąszynia i bliskiej okolicy nie zawiedli. Do stałego grona krwiodawców dołączyło kilka nowych osób. Zapewniali, że zrobią to ponowne, bo tylko człowiek człowiekowi może podarować krew, więc dlaczego nie mają pomóc, jeśli mogą?

Akcja z serduszkiem

Zdyskwalifikowanym a zwłaszcza osobom które przyszły oddać krew po raz pierwszy, zakręciła się łezka w oku. O tej chwili marzyli i dzisiaj im się to nie udało. Jednak, nic straconego. Badająca ich lekarka udzieliła porady jak mają zadbać o swoje zdrowie, aby następnym razem się powiodło. Zbiórka krwi “Na Ratunek”, przeznaczona została na leczenie chorych dwunastolatek: Malwiny Szaferskiej i Anny Lorenc.

W czasie akcji goszczono wolontariuszkę (babcię Malwiny) z fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Do zbiórki przyłączyły się wolontariuszki z Zespołu Szkół nr 1 oraz panie z zajęć “Robótki Ręczne” z Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, które dla osób wspierających zbiórkę, uszyły breloczki w kształcie serduszka a Mariola Głuszek upiekła pyszne rogaliki.

Klub HDK Cenne Krople w Zbąszyniu zaprasza na kolejne akcje poboru krwi:
- 17 kwietnia (piątek) Liceum ul. Powstańców Wlkp.- stacjonarna
- 14 czerwca (niedziela) Dom katolicki Plac Rybaki - stacjonarna
- 16 sierpnia (niedziela) Dom katolicki Plac Rybaki - stacjonarna
- 16 października (piątek) Szkoła Branżowa ul. 17 Stycznia -stacjonarna
- 11 grudnia (piątek) Liceum ul. Powstańców Wlkp. - stacjonarna

Rada Klubu HDK “Cenne Krople” zwraca się z prośba do wspierających ideę krwiodawstwa, aby rozliczając zeznanie podatkowe PIT za rok ubiegły byli uprzejmi odpisać 1 procent należnego podatku na rzecz Klubu “Cenne Krople”. W PIT należy wpisać KRS 0000186577 z zaznaczeniem na rzecz Klubu “Cenne Krople”. Rada Główna po otrzymaniu wpłaty od Urzędu Skarbowego przekaże je zbąszyńskiemu klubowi.

Rada Klubu dziękuje dyrektorowi szkoły Bogusławowi Pietrusiewiczowi za udostępnianie lokalu na czas przeprowadzania zbiórki krwi.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: dorota.michalczak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wkrótce ruszą zapisy na szczepienie trzecią dawką

Wideo

Dodaj ogłoszenie