Bus wbił się w naczepę tira przed węzłem autostradowym pod Nowym Tomyślem

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Do poważnego wypadku drogowego doszło w sobotę po godzinie 12 na 107 kilometrze międzynarodowej autostrady A2 w kierunku Poznania, tuż przed zjazdem na Nowy Tomyśl. Samochód typu bus wbił się w naczepę tira.

Całość wyglądała bardzo groźnie, bo kabina busa została poważnie zmiażdżona. Na miejsce wypadku wysłano strażaków z Miedzichowa, Chrośnicy - po jednym zastępie, a także trzy wozy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Nowym Tomyślu, w tym oficera operacyjnego.

Ponadto na miejsce skierowano pogotowie ratunkowe, policję i służby autostradowe. Na czas prowadzonych działań ruch na autostradzie w kierunku Poznania został całkowicie zamknięty.

Ratownicy szybko potwierdzili, że mimo okropnie wyglądającego uderzenia, zarówno kierowca busa, jak i pasażer są przytomni. Z użyciem specjalistycznego sprzętu hydraulicznego udało się wykonać dostęp do poszkodowanych osób, wyciągnąć ich z rozbitego pojazdu i przekazać pod opiekę medykom.

Na skutek wypadku dwie osoby zostały przewiezione do szpitala na szczegółowe badania. Dodajmy, że bus zarejestrowany był w powiecie leszczyńskim. Kierowcy tira - na rejestracjach z powiatu poznańskiego - nic się nie stało.

Jak się dowiedzieliśmy, po godzinie 14 rozpoczęto puszczanie aut szybkim pasem trasy w kierunku Poznania. Przyczyny oraz dokładny przebieg wypadku badają nowotomyscy policjanci.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Materiał oryginalny: Bus wbił się w naczepę tira przed węzłem autostradowym pod Nowym Tomyślem - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie