18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Powstania Warszawskiego - konferencja prasowa

Małgorzata Lesińska
Bieg Powstania Warszawskiego - konferencja .
Bieg Powstania Warszawskiego - konferencja . Małgorzata Lesińska
Ponad 7000 osób zgłosiło się na 23. Bieg Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 27 lipca na dystansach 5 i 10 km. Na liście rezerwowej czeka kolejny 1000 osób. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy przyznali, że takiego zainteresowania nikt się nie spodziewał.

Bieg Powstania Warszawskiego organizowany jest od 18 lat i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Lista zapisów na tegoroczną edycję została już zamknięta, można jednak próbować wpisać się na listę rezerwową. Jak podkreślają organizatorzy, zainteresowanie jest ogromne - limit zgłoszeń osiągnięto w trzy dni.

Zapisy drugiej szansy

Ci, którzy przespali termin zgłoszeń, mają jednak jeszcze szansę, by wziąć udział w maratonie. Zainteresowani mogą jeszcze przesyłać swoje dane (imię, nazwisko, rok urodzenia, miasto zamieszkania, telefon komórkowy, a także dystans, na którym chcą pobiec) na adres [email protected]. Mail zgłoszeniowy musi być zatytułowany "LISTA REZERWOWA". Szczęśliwcy, którzy zakwalifikują się do udziału w imprezie, otrzymają do 25 lipca mail zwrotny.

- Utworzyliśmy listę rezerwową, wychodząc z założenia, że nie wszystkie osoby, które zapisały się na Bieg Powstania Warszawskiego, odbierają pakiety startowe, bądź też nie dopełniają formalności związanych z uczestnictwem w zawodach - tłumaczą organizatorzy.

23. Bieg Powstania Warszawskiego - nowości

W porównaniu do poprzednich edycji, w organizacji tegorocznego biegu wprowadzono kilka zmian. Po raz pierwszy uczestnicy pobiegną na dwóch trasach - na dystansie 5 (start o godzinie 20.40 z ul. Konwiktorskiej) lub 10 kilometrów (start o godzinie 21.00 z ul. Bonifraterskiej). Trasa przebiega przez ulice: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, następnie do Wybrzeża Gdańskiego i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej. Meta zarówno krótszej, jak i dłuższej trasy będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej. Dyrektor WOSiR Janusz Kopaniak na konferencji wyjaśnił, że wprowadzenie dwóch tras było konieczny nie tylko ze względów logistycznych, ale też w trosce o bezpieczeństwo uczestników.

Łańcuch Pamięci i treningi z historią w tle

W tym roku po raz piąty w ramach imprezy organizowany będzie Łańcuch Pamięci. Mieszkańcy Warszawy, którzy będą kibicować uczestnikom biegu, także będą mogli uczcić pamięć Powstania, ustawiając się z zapalonym zniczem wzdłuż linii trasy. Darmowe znicze będą rozdawane na stadionie Polonii przy Konwiktorskiej.

Do startu w maratonie można przygotowywać się w ramach treningów z historią w tle organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Biegi odbywają się co wtorek o godzinie 19.00. Ostatni trening odbędzie się 23 lipca, a jego uczestnicy pobiegną tą samą trasą, którą cztery dni później ruszy Bieg Powstania Warszawskiego.

Do uczestnictwa w imprezie zachęcali nie tylko organizatorzy i sponsorzy, ale także obecni na konferencji prasowej weterani Powstania Warszawskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto