Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anna Starmach otwiera własną restaurację w Krakowie. Zapowiada zakończenie udziału w programie "MasterChef"

Redakcja Kraków
Anna Starmach odchodzi z TVN, by otworzyć własną restaurację
Anna Starmach odchodzi z TVN, by otworzyć własną restaurację fot. sylwia dabrowa /polska press
Anna Starmach, znana kucharka i absolwentka prestiżowej francuskiej szkoły kulinarnej Le Cordon Blue zapowiada zakończenie udziału w programie "MasterChef" i planuje otworzyć restaurację w swoim rodzinnym mieście, Krakowie. Jak sama przyznaje, do otwarcia własnej restauracji zainspirowali ją rodzice - znani krakowscy kolekcjonerzy sztuki, którzy część swoich zbiorów przekazali muzeom.

Wizja Anny Starmach: Restauracja w sercu Krakowa

Anna Starmach, znana z programu "MasterChef" telewizji TVN, ogłosiła, że planuje spełnić swoje marzenie o otwarciu własnej restauracji w Krakowie. - Potrzebuję teraz czasu na spełnienie własnego marzenia o restauracji w ukochanym mieście. Moi rodzice, którzy przekazali znaczną część swojej kolekcji sztuki krakowskim muzeom, zainspirowali mnie do podjęcia tej decyzji. To teraz moja kolej, żeby podzielić się z Wami moją pasją! - napisała Anna Starmach na swoim Instagramie.

Swoją decyzją o opuszczeniu "MasterChefa", Anna zaskoczyła wielu fanów, ale równocześnie spotkała się z ogromnym wsparciem ze strony TVN. - Aniu, to było niezapomniane dwanaście lat na planach programu "MasterChef". Dziękujemy za twoje zaangażowanie, profesjonalizm oraz wkład w rozwój "MasterChefa" - dziękowała stacja.

Na jej miejsce TVN zaprosił Przemysława Klimę, szefa krakowskiej restauracji Bottigliera 1881, zdobywcy dwóch gwiazdek Michelin.

Dar Starmachów dla Krakowa

Rodzice Anny Starmach, Teresa i Andrzej, są znanymi krakowskimi kolekcjonerami sztuki. Część swojej kolekcji przekazali do krakowskich muzeów MOCAK i MuFo. Prace 26 artystów są teraz dostępne dla publiczności w Bunkrze Sztuki, gdzie są prezentowane na wystawie "Daj mi wszystko".

Decyzja o przekazaniu kolekcji do muzeum była wynikiem wieloletnich przemyśleń. - Kraków jest naszym miastem, tu toczy się nasze życie, wychowały się nasze dzieci i wnuki. To Kraków jest dla nas najważniejszy, dlatego chcieliśmy, by był wyróżniony – mówiła Teresa Starmach.

Wartość przekazanej kolekcji sztuki szacowana jest na ok. 50 mln zł. Za swój bezprecedensowy gest Teresa i Andrzej Starmachowie zostali uhonorowani odznaczeniem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. - To ewenement, że kolekcja prywatna zostaje przekazana muzeum, ale mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą też inni kolekcjonerzy – dodała Teresa Starmach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto