43.Biesiada Koźlarska - pamięci Antoniny Woźnej
Organizatorem konkursu na Młodego Muzyka Ludowego było Zbąszyńskie Centrum Kultury
Konkurs odbył się w ramach 43. Biesiady Koźlarskiej – Pamięci Antoniny Woźnej.
Celem konkursu było wyłonienie najzdolniejszych młodych wykonawców, adeptów muzyki ludowej oraz uhonorowanie mistrzów prowadzących naukę gry na instrumentach ludowych.
W skład jury konkursu wchodzili specjaliści od tradycji ludowej i mistrzowie:
- Henryk Skotarczyk – emerytowany, wieloletni nauczyciel gry na instrumentach ludowych w PSM I st. w Zbąszyniu
- Zbigniew Przerembski – profesor Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, znawca dud i kozła
- Sławomir Pawliński – pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, choreograf i specjalista od folkloru
Jury w poszczególnych kategoriach oceniało wykonawców punktując za:
- dobór repertuaru
- technikę gry na instrumencie ludowym, autentyczność
- brzmienie
- ogólne wrażenie prezentacji programu muzycznego
W konkursie brało udział 75 uczestników.
Przyznano następujące nagrody:
Nagroda Mistrz i uczeń
Jan Prządka i Łukasz Piątek
Kozioł i sierszenki do 14 lat
Grand Prix Burmistrza Zbąszynia – Justyna Trześniewska
I miejsce – Łukasz Molenda
I miejsce – Łukasz Piątek
II miejsce – Martyna Kostera
III miejsce – Piotr Bimek
III miejsce - Oliwier Niemiec
Wyróżnienie – Arkadiusz Drozda
Kapela koźlarska do 14 lat
I miejsce – Łukasz Piątek, Justyna Trześniewska
II miejsce - Piotr Bimek, Julita Jędrzejczak, Kornelia Kleszka
II miejsce – Oliwier Niemiec, Laura Spychała
III miejsce – Martyna Kostera, Adrian Drozda
Kapela koźlarska od 15 do 18 lat
I miejsce – Łukasz Molenda, Małgorzata Molenda
II miejsce – Olga Lauba, Bartosz Kluj, Maksymilian Chwałkowski
II miejsce – Natalia Śliwa, Robert Bielaszewski
Wyróżnienie - Filip Poniedziałek, Martyna Kostera, Kacper Poniedziałek
Kapela od 19 do 25 lat
I miejsce – Weronika Kokocińska, Marta Kokocińska, Andżelika Drozda
Solista na koźle od 15 do 18 lat
I miejsce – Olga Lauba
II miejsce – Natalia Śliwa
III miejsce – Filip Poniedziałek
Solista na koźle od 19 do 25 lat
I miejsce – Weronika Kokocińska
I miejsce - Andżelika Drozda
Klarnet Es do 14 lat
I miejsce – Kornelia Kleszka
II miejsce – Hubert Wittke
II miejsce – Łukasz Molenda
III miejsce –Weronika Śliwa
Klarnet Es od 15 lat
II miejsce – Maksymilian Chwałkowski
Wyróżnienie – Kacper Poniedziałek
Skrzypce, mazanki do 14 lat
I miejsce – Karolina Łochowicz
II miejsce – Laura Spychała
III miejsce – Wiktoria Silska
Wyróżnienie – Gracjan Karwan
Julita Jędrzejczak
Skrzypce, mazanki od 15 lat
I miejsce – Bartosz Kluj
II miejsce – Kinga Grychta
II miejsce – Marta Kokocińska
III miejsce – Robert Bielaszewski
III miejsce – Małgorzata Molenda
Śpiewacy Ludowi do 15 lat
I miejsce – Karolina Łochowicz
I miejsce – Kamila Kostera
II miejsce – Martyna Kostera
III miejsce – Adrian Drozda
III miejsce – Hubert Wittke
Wyróżnienie – Martyna Mania
Zuzanna Młynarczak
Śpiewacy Ludowi od 16 lat
I miejsce - Natalia Śliwa
III miejsce – Martyna Chlebowska
Zobacz fotorelacje z 43. biesiady
Młodego Muzyka Ludowego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?