35. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Ziemnym 12.09.2020 r. - KOMUNIKAT

DM/Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
35. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Ziemnym 12.09.2020 r. - KOMUNIKAT. O tytuł Mistrza Zbąszynia w Tenisie Ziemnym 2020 roku, na kortach przy ulicy 17 Stycznia, walczyło w sobotę, 12 września, ośmiu zawodników. Gościliśmy w tym dniu nie tylko zbąszyńskich tenisistów, na starcie stanęli także zawodnicy z Wolsztyna oraz Zbąszynka.

35. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Ziemnym 12.09.2020 r. - KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Decyzją organizatorów rozstawieni w sobotnim turnieju zostali czterej zawodnicy prowadzący z tegorocznym rankingu: Adrian Najbor, Dariusz Cierzniak, Krzysztof Śmiergała i Łukasz Ziębakowski. Pozostali zgłoszeni zawodnicy w wyniku losowania trafili do grupy A lub B, uzupełniając tym samym czteroosobowy skład każdej z nich.

35. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia

Walkę o tytuł mistrza Zbąszynia rozpoczęły pojedynki grupowe, w których walczono o cenne punkty systemem każdy z każdym. Zwycięzcy każdej grupy mieli zapewniony udział w półfinale, o pozostałe dwa miejsca walczyli „na krzyż” tenisiści z drugich i trzecich miejsc. W meczach ćwierćfinałowych oglądaliśmy pojedynki Dariusza Cierzniaka z Łukaszem Ziębakowskim oraz Mikołaja Furmana z Krzysztofem Śmiergałą. W pierwszym zwyciężył Łukasz Ziębakowski, w drugim Mikołaj Furman.

Po tych rozstrzygnięciach czekały nas spore emocje półfinałowe. Zwycięzca grupy A - Adrian Najbor walczył o finał z Łukaszem Ziębakowskim. Dawid Furman, najlepszy zawodnik grupy B, walczył o finał z synem Mikołajem. Oba pojedynki były bardzo ciekawe, widowiskowe i zacięte. W pierwszym Adrian Najbor niespodziewanie uległ Łukaszowi Ziębakowskiemu 4:6, w drugim zwyciężyło doświadczenie i chłodna głowa, Dawid Furman pokonał Mikołaja Furmana 7:5.

Tenis ziemny

W meczu o trzecie miejsce nieznacznie lepszy okazał się Adrian Najbor, wygrywając 7:5, z Mikołajem Furmanem. W najważniejszym pojedynku tej soboty Dawid Furman nie dał szans Łukaszowi Ziębakowskiemu pokonując go 6:1.

Organizatorem 35 Otwartych Mistrzostw Zbąszynia w Tenisie Ziemnym było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Mistrzostwa były czwartym już wydarzeniem tenisowym na naszych kortach. Widać, że dyscyplina w ostatnich latach stała się znowu popularna. Z obiektu korzystają systematycznie amatorzy tenisa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników w ostatnią sobotę września odbędzie się jeszcze jeden turniej. 26 września zakończymy ten sezon turniejem Podsumowanie Sezonu, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników.

35. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Ziemnym 12.09.20...

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 35. OTWARTYCH MISTRZOSTW ZBĄSZYNIA W TENISIE ZIEMNYM

  • 1. Dawid Furman, Przyprostynia
  • 2. Łukasz Ziębakowski, Zbąszynek
  • 3. Adrian Najbor, Zbąszyń
  • 4. Mikołaj Furman, Przyprostynia
  • 5-6 Dariusz Cierzniak, Wolsztyn, Krzysztof Śmiergała, Zbąszyń
  • 7-8 Artur Kasiński, Zbąszyń, Tomasz Kasiński, Zbąszyń.

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A
tel. 68 38 68 050, tel. kom. 664 495 084
www.centrumsportu-zbaszyn.pl
[email protected]
www.facebook.com/zcstir

Puchary trafiły do czwórki najlepszych zawodników. Gratulujemy!

Zbąszyń: Turniej tenisa ziemnego „Zakończenie Wakacji – 2020...

Korty tenisowe Zbąszyń, mapa. Jak dojechać?

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie